Záchrana Jihočechů je po 25. kole Gambrinus ligy zase dál. Dynamo prohrálo na Slovácku 0:2, když svěřenci trenérské dvojice Švantner - Vozábal v první půli neproměnili vyložené šance a po změně stran je Slovácko potrestalo dvěma brankami.

Na místo zraněného Mkoyana naskočil na pravém kraji obrany Klesa, vykartovaného Horu nahradil Sandro. Jihočeši vstoupili do utkání aktivněji. Po pěti minutách musel brankář Melichárek boxovat do bezpečí dělovku Rýdela z trestného kopu. Dynamo pokračovalo v tlaku a domácí hrozili pouze z rohových kopů.

Po půlhodině hry přišly dvě možnosti hostí. Nejprve Benát našel perfektní přihrávkou Řezníčka, který však překvapen nabídnutou možností vysoko přestřelil. Záhy se do malého vápna natlačil Klesa, hledal Táborského, před kterým však domácí dokázali míč odklidit do bezpečí. Slovácko nebezpečné nebylo, za zmínku stojí snad pouze střela Haši nad, která však poločasový bezbrankový stav změnit nemohla.

Po změně stran domácí přidali a svého soka zatlačili. Po pár minutách se k odraženému míči dostal Došek, ale Křížkovu svatyni minul. Slovácko se dočkalo vedoucí branky v 57. minutě, kdy se k centru ze strany dostal důrazný Libor Došek a dostal míč do sítě. Záhy mohl odpovědět Táborský, ale z dobré pozice branku netrefil.

Úvodní branka duel trošku rozhýbala, oba celky si tvořily zajímavé možnosti. Druhý gól mohl přidat po rohu Trousil, vyrovnání mohl Dynamu zajistit Sandro, ale ani on neuspěl. A tak se znovu radovali domácí, když po rohu přidal svoji první branku v lize Filip Haša. Hosté zbraně nesložili, ale na zvrat už neměli psychické síly ani šance, které si od druhé branky v Křížkově síti ani nevytvářeli. Po prohře na Slovácku tak Dynamo zůstává poslední a záchrana se vzdaluje.

JMÉNO G AS SB SM ST RH OF FL FN ŽK ČK
Křížek Zdeněk
Klesa Michal               1 3 37.
Lengyel Roman                   75.
Machovec Jaroslav               2
Hanzlík Aleš (80.)                 1
Malakyan Edgar (76.)               1 2 54.
Wermke Roman (80.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Nehodnotí se mi to příjemně, mohlo to být lepší, ale věděli jsme, co nás čeká a jaké utkání to bude. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, ale naše koncovka byla špatná. Z naší ofenzivní hry jsme nevytěžili gól, který by utkání přiklonil na naši stranu. První vážnější chybu jsme udělali my a byli jsme za ni potrestáni."

Svatopluk Habanec (trenér Slovácka): "Každý, kdo dnešní utkání viděl, tak si musel všimnout, že ustrašenost na nás leží. My jsme byli rádi, že jsme přežili první poločas, ve kterém byly Budějovice lepší a my jsme jen čekali, co udělají. ve druhém poločase jsme potřebovali soupeře dostat pod tlak, což se povedlo a konečně máme tři body, na které jsme čekali pět týdnů."