České Budějovice v rámci 23. kola FORTUNA:LIGY zajížděly do města automobilů, kde se střetly s tamní Mladou Boleslaví. Začátek utkání Dynamo postihlo v dobrém světle, neboť debutující mladík Petr Zíka otevřel přesnou ranou k tyči skóre a Jihočeši vedli 1:0. Poté však přišla pětiminutovka, ve které se dvakrát trefil Júsuf Hilál a Boleslav šla do vedení. To ještě navýšila v nastavení druhého poločasu, když si Dynamo vstřelilo vlastní branku. Utkání V Lokotrans aréně tak skončilo 3:1 pro domácí.

České Budějovice do zápasu v Boleslavi vstoupily skvěle. Hosté v 7. minutě rozjeli akci po pravé straně a Brandner ve vápně hledal číhajícího Ondráška. K tomu pas nedoputoval, míč se odrazil k Petru Zíkovi a ten ve svém prvním ligovém zápase dobrou ranou k tyči otevřel skóre, 1:0 pro Dynamo. Snový debut pro sedmnáctiletého záložníka. Vedení Jihočechům ovšem dlouho nevydrželo. Domácí v 10. minutě zahrávali rohový kop, konkrétně Kušej, který našel Júsufa Hilála a ten hlavou zakončil mimo dosah Šípoše. Uběhlo pět minut a Júsuf Hilál se mohl radovat podruhé. Exekuce volného přímého kopu se ujal Matějovský, jenž krásným pasem našel právě bahrajnského forvarda a Boleslav vedla 2:1. Po necelé půlhodině hry se Hilál opět po Kušejově pobídce dostával do zajímavé příležitosti, tentokrát však mířil těsně nad břevno. Šanci na druhé straně těsně před odchodem do šaten mělo také Dynamo, když se do stoprocentní šance dostal Brandner. Domácí brankář Mikulec však rychle vyběhl a díky tomu dokázal zakončení českobudějovického křídelníka vykrýt.

Ve druhém poločase se v 54. minutě do dobré příležitosti dostal Mareček, jeho střela ale mířila nad Šípošovu branku. Po hodině hry Dynamo sáhlo ke změnám, na hřiště se po zranění vrátil Jiří Skalák a poprvé v dresu Jihočechů naskočil také Viktor Sliacky. V 77. minutě mohlo být srovnáno. Suchanův centr si našel Nikl, jehož zakončení na přední tyč stačil Mikulec lapit. Dynamo v závěru prostřídalo a snažilo se o vyrovnání, místo toho však přišel nešťastný gól právě do sítě Českých Budějovic. Šípoš v nastavení druhé půle při snaze odkopnout balon trefil Matouše Nikla a od něj se míč odrazil do českobudějovické branky. Utkání mezi Mladou Boleslaví a Dynamem České Budějovice tak skončilo 3:1 pro domácí.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Hodnotí se mi to blbě. Doufali jsme, že bychom si něco odtud mohli odvézt, bohužel to ale nevyšlo. Vstřelili jsme brzkou branku, pak jsme ale dvakrát během pěti minut inkasovali ze standardní situace. Za stavu 2:1 pro domácí tam měl velkou šanci Matouš Nikl, ten ji ale bohužel neproměnil. Třetí branka, kterou jsme inkasovali, byla smolná."