V sobotním utkání 15. kola FORTUNA:LIGY Dynamo prohrálo na hřišti Bohemians Praha 1:3. Domácí o zisku tří bodů rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefili dvakrát. O jediný gól černobílých se postaral nejlepší střelec týmu Fortune Bassey.

Ve stejném složení jako v posledním kole nastoupilo Dynamo do utkání v Ďolíčku proti Bohemians. Už v páté minutě přišla nebezpečná situace, kdy Sladkého centr doskákal až na tyč, od které se odrazil vedle. Na pozoru se brankář Bačkovský musel mít i proti střele Mršiće, jehož pokus nadvakrát zlikvidoval. Úvodní trefa přišla ve 24. minutě. Šanci Hronka ještě zlikvidoval Vorel, ale na dorážku Ibrahima Keity už zareagovat nemohl – 1:0.

Po jedenácti minutách Bohemka zvýšila své vedení. Pohlednou kombinaci zakončil střelou na přední tyč Petr Hronek - 2:0. Po inkasované brance mohlo Dynamo snížit, jenže neproměnilo ani jednu ze svých příležitostí. Z dobré pozice těsně minul Hellebrand, po centru z pravé strany přestřelil Mihálik. Netrefil se ani Bassey, jemuž střela slabší nohou nevyšla.

Do druhého poločasu naskočil Maksym Talovierov místo Martina Sladkého a Jihočeši tak znovu zkusili variantu se třemi stopery v sestavě. Na dostřel se svěřenci Davida Horejše dostali v 59. minutě. Fortune Bassey dostal od Mateje Mršiće balon za obránce, dokázal se prosadit jeden na jednoho a utaženou střelou na přední tyč pokořil Bačkovského – 2:1.

Dvoubrankové vedení mohl domácím vrátit střídající Vojtěch Novák, ale naštěstí pro černobílé nastřelil jenom tyč. Balon do sítě dostal deset minut před koncem David Bartek, ale videorozhodčí nakonec branku kvůli ofsajdovému postavení odvolal. Klokani se dočkali až v 88. minutě, kdy se prosadil střídající Matěj Koubek a definitivně rozhodl o třech bodech pro domácí – 3:1.

Luděk Klusáček (trenér Bohemians) „Bylo to pro nás takové typické utkání. První poločas jsme se díky dvěma gólům dostali do vedení a druhý poločas jsme se trápili. Rozhodli jsme o vítězství až v závěru. Do toho třetího gólu se mohlo stát opravdu cokoliv. Vítězství je pro nás ohromně důležité. V tabulce naše pozice vypadá špatně, ale v tabulce pravdy je realita trochu jiná."

David Horejš (trenér Dynama): „Před výbornou atmosférou se odehrálo dobré utkání. První poločas jsme nehráli vůbec dobře. Připravovali jsme se na soupeře, ale byli jsme málo důrazní a dvakrát inkasovali, kdy jsme propadli. O poločase jsme udělali některé změny, povedlo se nám lépe zakládat útoky. Nakopla nás kontaktní branka, ale chyběl nám větší důraz a agresivita v obou vápnech. V tom nás Bohemka předčila."