České Budějovice v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY přivítaly na domácím hřišti Bohemians Praha 1905. Dynamo doposud v tabulce nemělo ani bod a svěřenci Nikla a Zápotočného toužili před utkáním po tom, aby se to po dnešku změnilo. A změnilo. Jihočeši díky brankám Adedirana, Havla a Osmančíka zvítězili 3:0 a připsali si velmi důležitou výhru.

Dynamo vstoupilo do zápasu aktivně, už ve druhé minutě se po dlouhém autovém vhazování na hranici velkého vápna dostal ke střele Suchan, jeho pokus byl ovšem zablokovaný. Tlak ale pokračoval a o pár vteřin déle se krásnou individuální akcí blýskl Čmelík, ten si poradil s obráncem soupeře a poslal do ohně nebezpečný centr, ten byl ale obranou Bohemians zablokován. Hra se poté postupně zklidnila, s další nadějnou příležitostí ale po čtvrt hodině přišli opět Jihočeši. Trummer se výborně uvolnil na levé straně a poslal do vápna centr, který našel Čermáka, ten ale hlavou z dobré pozice zamířil vedle.

Klokani se svou první velkou příležitostí přispěchali až v závěru prvního poločasu. K centrovanému míči se na zadní tyči dostal Kostl, vypálil z první a míč prosvištěl kolem pravé tyče Janáčkovy branky. A když to nevyšlo hostům, tak domácím ano! Dynamo si v nastavení prvního poločasu vytvořilo sérii několika rohových kopů za sebou a z jednoho dokázalo vytěžit branku. Horův centr si našel Quadri Adediran a hlavou poslal České Budějovice do vedení. První poločas skončil za stavu 1:0 pro domácí.

Domácí fotbalisté začali dobře i poločas druhý. Hned z kraje totiž na levé straně utekl Adediran a snažil se předložit do vápna Ondráškovi, míč k němu ale bohužel nedoputoval. Do velké příležitosti se na druhé straně dostal v 56. minutě Kozák, kterému po rohovém kopu dobře propustil míč mezi nohama Beran. Kozákův projektil ale mířil vysoko nad bránu Martina Janáčka. Vzápětí měl na druhé straně velkou šanci Jan Suchan, který se zjevil sám před Reichlem, brankář mužů v černém ale skvěle zasáhl. Nejdříve proti Suchanově střele, následně zázračně na roh vytáhl také Čermákovu dorážku.

A Čermák hrál důležitou roli také v následující akci. Horův centr se odrazil právě k Čermákově kopačkám, středopolař Dynama vypálil a jeho pobídku pohotově hlavou lízl kapitán Lukáš Havel, Dynamo tedy vedlo už 2:0. V aktivitě ale nepřestávalo a přidalo ještě třetí branku. Pavel Osmančík si naběhl v 89. minutě na Ondráškův centr a usměrnil míč za Reichlova záda. Dynamo tedy zvítězilo jasně o tři branky a připsalo si první body do tabulky.

Fotogalerie

Marek Nikl (trenér Dynama): "Obrovsky důležité vítězství, tři body. Dokázali jsme tři góly dát a žádný nedostat, takže samá pozitiva. Jsem strašně rád za kluky. Že to zvládli, že za tím šli. Zaslouženě jsme zvítězili. Kluci splnili to, co jsme si před zápasem předsevzali. Ani jsem dneska neměl obavy, byli odhodlaní, šli za tím a za snahu jsme byli odměnění."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians): "Hodnocení je takové, že se pro nás ty scénáře neustále opakují. Byl to víceméně vyrovnaný zápas v poli, rozhodl důraz v obou vápnech a naše nedůslednost. A taky nedohrávaní konců poločasů, to bylo klíčové. V závěru první půle jsme měli vyloženou šanci, ale nedokážeme to tam donést, z brejku je na druhé straně série rohů a inkasujeme."