Pravou nohou vstoupili českobudějovičtí fotbalisté do jarní části. Jihočeši si připsali důležité tři body za cennou výhru 1:0 ve Vlašimi. Jediný gól duelu vstřelil v 15. minutě David Ledecký. Dynamo mělo řadu dalších šancí, které nevyužilo, i tak ale o výhru už nepřišlo.

Jihočeši pro první jarní utkání nemohli počítat se zraněným Mršičem, v brance zahájil druhou polovinu sezony Staněk. Úvod zápasu byl zajímavý na obou stranách. Po Červakově špatné rozehrávce upaloval k brance soupeře Provod, jehož tečovaná rána pozlobila vlašimskou obranu. Na druhé straně se od vápna proháčkoval Pavlík a Staněk musel rychle na zem, aby zkrotil jeho střelu. Skóre se poprvé měnilo po čtvrthodině hry. Po rychlé akci se uvolnil na pravé straně Martan, nacentroval do vápna na Davida Ledeckého, jenž nekrytý sám mezi stopery pohodlně hlavou uklidil balon do sítě.

Zaskočení domácí se nemohli dostat do hry, naopak černobílí ji v klidu kontrolovali. Nebezpečně zakončoval Čavoš, i když se mával ofsajd. Následně po dlouhém autu Provoda prodloužil míč za sebe Ledecký na Martana, který nebyl daleko od vstřelené branky. Středočeši se mohli vrátit do zápasu po skrytém centru Plachého, který proskotačil těsně vedle tyče Staňkovy branky. Jinak ale Dynamo kontrolovalo hru a do poločasové přestávky nedovolilo Vlašimi vážněji ohrozit vlastní branku.

Na startu druhého dějství mohli hosté přidat druhý gól, ale Mareček pálil po Ledeckého centru těsně vedle. Pak se Vlašim na chvíli dostala na míč, ale její kombinace k šancím nevedly. Naopak po zaváhání v rozehrávce upalovali hosté v přesile dopředu, akci zakončoval Javorek, leč pálil o decimetry vedle. Druhý gól visel ve vzduchu i po rohu Provoda, kdy Havel jen o kousek nedosáhl na gólovou hlavičku.

Tlak českobudějovických fotbalistů sílil. Klid na hostující kopačky mohl dodat Ledecký, ale po Kladrubského centru tentokrát hlavou pouze orazítkoval břevno. Vlašim se trápila a kupila chyby, i proto měli Jihočeši klidnou cestu ke třem bodům. Žádný závěrečný tlak domácích se ani nekonal, Dynamo si pohlídalo cenné vítězství. Naopak Javorek mohl ještě pojistit vítězství, ale jeho hlavičku domácí gólman lapil.

Fotogalerie

David Horejš (trenér Dynama): "Bylo to těžké utkání na těžkém terénu. Vlašim je vždy nepříjemný soupeř a jsem tak rád, že jsme to zvládli za tři body. My jsme dali v prvním poločase rychle gól, a pak jsme měli celou řadu dalších možností, které jsme ale bohužel neproměnili. Já si ale té výhry 1:0 moc vážím, protože právě kvůli těžkému terénu to nebylo vůbec jednoduché."

Erich Brabec (trenér Vlašimi): "Prohráli jsme těsně 0:1, takže se mi utkání rozhodně nehodnotí lehce. Byl to takový remízový zápas, kde se nakonec ukázalo, že České Budějovice mají zkušenější tým a chtějí do ligy. Kvůli okolnostem jsme museli zvolit právě tuto stoperskou dvojici. Jednalo se o jejich první ligové utkání a určitě tam byla vidět nervozita, která se projevila i ve hře."