K důležitému utkání v boji o záchranu nastoupili fotbalisté Dynama proti přímému konkurentovi v ligové tabulce - 1. FC Slovácko. Ze hry budějovických byla vidět veliká snaha, zasluhou které si Dynamo vypracovalo v průběhu zápasu několik zajímavých šancí. Proměnit však nedokázalo ani jedinou a protože hosté přijeli především bránit, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Trenér Dynama Jaroslav Šilhavý poslal do utkání ofenzivní sestavu se dvěma klasickým útočníky, které měli ještě navíc podporovat ze zálohy tvůrci hry Otepka s Benátem. Českobudějovičtí zahájili souboj útočně a snažili se zatlačit Slovácko před jeho branku.

Paradoxně to mohli být hosté, kteří sahali v úvodu po gólu. Nejdříve v 10. minutě tvrdě vystřelil Fujerik, ale Kučera byl připravený. O chvíli později dostal přesnou přihrávku Švancara, který mohl jít sám na českobudějovického gólmana. Jenže zkušený forvard Slovácka si snadný pas zpracoval špatně a k míči se tak dostal dřív vybíhající Kučera.

Do první velké šance Dynama se dostal v 35. minutě kanonýr Ondrášek, který ale hlavou z dobré pozice nechal vyniknout brankáře Matalyhu. Běloruský gólman, jenž nastoupil ke své prvoligové premiéře, když nahradil potrestaného Filipka, si do přestávky připsal ještě jeden úspěšný zákrok. Po chybě slovácké defenzivy se k míči snadno dostal Stráský, postupoval na Motalyga z úhlu, ale brankáře neprostřelil.

Po přestávce Jihočeši sice hodně chtěli, avšak opět se snadněji k zakončení dostávali opět hráči Slovácka. Ale Volešákovi střela nesedla a pokus Víta Valenty mířil o pár decimetrů nad břevno Kučerovy branky.

V 69. minutě musel hřiště kvůli zranění levé nohy opustit Motalygo a zápas tak dochytával dvacetiletý Milan Heča. Jihočeši si v závěrečných minutách i v devítiminutovém nastavení vytvořili sice velký územní tlak, gól ale vstřelit nedokázali a utkání tak skončilo nerozhodně 0:0.

Střely na bránu

Hráčské statistiky

JMÉNO G AS SB SM ST RH OF FL FN ŽK ČK
Kučera Pavel                      
Laštovka Josef       1       1      
Lengyel Roman                 2    
Žižka Michael               1 1    
Vulin Lovre (74)       1       1 1    
Čirkin Grigorij       3       1      
Nitrianský Milan       1       2 5 79.  
Otepka Rudolf     1 1   2   1 3    
Benát Petr (60)               1 1    
Stráský Tomáš (85)     1     1   3 1    
Ondrášek Zdeněk     3 3         6    
Hudson (60)               2 2    
Mezlík Pavel (74)     1                
Pecka Luboš (85)                      
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Všichni jsme samozřejmě věděli, o co se dnes hraje. V prvních dvou jarních domácích zápasech jsme i přes dobrou předvedenou hru nevyhráli, a to so bohužel opakovalo i proti Slovácku. Postavili jsme ofenzivnější sestavu, hráči byli hodně nabuzení a i díky tomu jsme ve středu pole měli v prvním poločase určitá okénka. Mohli jsme ale vstřelit i gól, když se v gólových pozicích ocitli Ondrášek a Stráský. Poté jsme si ve druhé části druhého poločasu vytvořili velký tlak, měli jsme i další šance, avšak gól jsme bohužel vstřelit nedokázali. "

Miroslav Soukup (trenér Slovácka): "Samozřejmě nebudu nalhávat, že jsme sem dnes přijeli neprohrát. Všichni asi viděli, že ten dnešní zápas nebyl o nějaké fotbalové kráse, byl to spíše boj. Průběh a vývoj zápasu odpovídal tomu, v jakých situacích se oba týmy nacházejí. Dynamo potřebovalo dnes vyhrát a my jsme potřebovali neprohrát. Z toho pohledu asi hráčům těžko vyčítat to, že nepředvedli tolik té fotbalovosti. Každopádně jsem ale rád, že jsme ty situace zvládli a že jsme dnes získali bod za remízu 0:0. "