V novém ročníku FORTUNA:LIGY České Budějovice v 1. kole jely do Uherského Hradiště, kde se střetly s domácím Slováckem. Dynamo ale bohužel po sympatickém výkonu padlo vysoko 1:4. Po prvním poločase svěřenci trenérů Nikla se Zápotočným prohrávali o dva góly, do hry se ale vrátili díky brzkému gólu Hory na začátku druhé půle. I přes velký tlak ve druhém poločase Dynamo vyrovnat nedokázalo, efektivní Slovácko naopak vstřelilo ještě dvě branky.

Lepší vstup do utkání mělo domácí Slovácko, to totiž hned v první minutě po hezké akci vybojovalo rohový kop. Z něho následně zakončoval Daníček hlavou nad Šípošovu branku. Po deseti minutách hry zahrozilo také Dynamo. U levé lajny byl faulovaný Hora a z následné standardky byl před Hečou pořádný závar, Sinjavskij ale míč odklidil do bezpečí. O chvíli později se České Budějovice po pěkné kombinaci dostaly opět do vápna Slovácka, když z pravé strany centroval Hora, ale ani nadvakrát se Dynamu nepodařilo ohrozit branku Heči. A tak po dvaceti minutách se slibnou příležitostí přišli domácí fotbalisté, kteří si po rychlém protiútoku vynutili volný přímý kop těsně za hranicí šestnáctky. Trávník ale poslal míč přímo do zdi.

O minutu déle už Slovácko skórovalo, Vecheta byl ovšem v ofsajdu a branka nebyla uznána. Po půl hodině hry se k první velké příležitosti dostali také Jihočeši. Centr do vápna odhlavičkoval Daníček k Osmančíkovi, který z voleje mířil k přední tyči, brankář Heča balon ale vyrazil na roh. A Když to nevyšlo mužům v černých dresech, tak těm v bílých ano. Jeden z českobudějovických hráčů uprostřed hřiště uklouzl na míči a nabídl tak Marku Havlíkovi velkou šanci v podobě sóla na brankáře Šípoše, a nemýlil se. Netrvalo dlouho a domácí vedli už o dvě branky. Krásnou individuální akcí se blýskl Petržela, který ve vápně Dynama našel Seung Bin Kima a ten zvýšil na 2:0. Stejným výsledkem také první půle skončila.

Do té druhé vstoupilo Dynamo tím nejlepším možným způsobem. V 53. minutě Hora zahrával volný přímý kop a trefil jednoho z hráčů Slovácka ve zdi do ruky. Sudí Starý si šel celou situaci ještě překontrolovat k monitoru a poté nařídil penaltu. K té se postavil Jakub Hora, bezpečně proměnil a stal se tak prvním střelcem Jihočechů v nové sezoně. Vstřelená branka Dynamo nakopla a Slovácko pak bylo pod obrovským tlakem. České Budějovice měly několik příležitostí na to, aby vstřelily branku, připsaly si také několik rohových kopů po sobě jdoucích v krátkém časovém úseku.

V 69. minutě si další obrovskou šanci fotbalistů z Českých Budějovic připsal Ondrášek, jeho hlavičkový pokus ale Heča vyrazil dobrým zákrokem na roh. Slovácko v dnešním zápase bylo hodně efektivní, to ukázala i situace ze 76. minuty. Cicilia vyhrál souboj, odražený balon se odrazil k Matěji Valentovi a ten přesnou střelou zamířil k pravé tyči Šípošovy branky, 3:1. Za pět minut tým z Uherského Hradiště své vedení ještě zvýšil. Po chybě v rozehrávce Dynama se k míči dostal Ondřej Mihálik, jenž přeloboval brankáře českobudějovického týmu a upravil na konečných 4:1. Dynamo tak svůj první zápas sezony v Uherském Hradišti prohrálo.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Moje hodnocení bude velmi stručné. Jsem velmi zklamán z výsledku, protože předvedená hra si to nezasloužila. Mohli jsme tu uhrát nějaký ten bod. Tři góly jsme soupeři darovali, ale fotbal se skládá z chyb, kterých jsme udělali dost. Stane se to, nedokázali jsme na to zareagovat, hlavně v části druhé půle za stavu 2:1, kdy jsme měli šance minimálně na vyrovnání. Slovácko je ale velmi kvalitní a zkušený tým, jakmile dalo třetí gól, tak bylo hotovo."

Jan Baránek (asistent Slovácka): "Pro nás je to velmi důležité vítězství na začátku soutěže. Věděli jsme, jaký styl hry Budějovice praktikují a připravili jsme se na něj. V první půli jsme toho dvakrát využili a dali dvě branky. Po přestávce nás mrzela nejen penalta, ale i faul, který jí předcházel. Pak jsme se dostali zbytečně pod tlak a měli jsme při standardních situacích Budějovic namále. Dali jsme ale třetí gól a čtvrtý to definitivně rozsekl. Čtyři branky jsou naším nadprůměrem, ale nepřekvapilo mě to, neboť nám to padalo i v přípravě."