Českobudějovické Dynamo vstoupilo do nového ročníku FORTUNA:LIGY správnou nohou. Na Střeleckém ostrově padla jenom jedna branka, o kterou se postarala nová posila Ondřej Mihálik. V 60. minutě přesnou střelou na přední tyč rozhodl o třech bodech pro domácí.

Kouč David Horejš nominoval do základní sestavy čtyři nováčky. V černobílém dresu si odbyl premiéru kmenový hráč pražské Slavie Patrik Hellebrand nebo „Plzeňák“ Ondřej Mihálik, na jih Čech se během přestupového období vrátili i Michal Škoda a Jakub Hora.

Do první větší šance se přiřítily v 10. minutě Teplice, rána ale mířila nad branku. Na druhé straně byl ve vzduchu gól za další dvě minuty, přesně ale nezacílil ani Škoda. Po 21 minutách udělali domácí chybu, teplickou radost ale zkazil parádním zákrokem gólman Vorel. Sám upaloval na konci první půle i Hyčka, ani tentokrát ale balon v síti neskončil a budějovický brankář převedl další dobrý zákrok.

Druhé dějství nastartovalo aktivněji domácí Dynamo. Z žádného z úvodních závarů ale branka nepadla. V 61. minutě už se ale skóre měnilo, úsměv na tvářích fanoušků Českých Budějovic vykouzlil svou ránou Ondřej Mihálik - 1:0. Po něm se do šance dostal i Čavoš, vedení ale nenavýšil.

Teplice si ke konci utkání místy vytvořily tlak, vyrovnání se ale nedočkaly. Dynamo tak zvítězilo 1:0 a body zůstaly v jihočeské metropoli.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem rád, že jsme do soutěže vstoupili vítězně. Je třeba říct, že první půle z naší strany nebyla dobrá. Byla na nás vidět obrovská nervozita, dolehla na nás tíha úvodního utkání. Kazili jsme, nefungovaly nám věci, na kterých jsme chtěli mít postavenou hru. Soupeř měl dvě velké šanci, kdy nás podržel Vojta Vorel. Ve druhé půli se nám povedlo zlepšit hru, pomohla nám střídání, která jsme udělali. Díky Pištovi Mihálikovi se nám podařilo vstřelit branku, závěr utkání už jsme ubojovali."

Radim Kučera (trenér Teplic): „Hráči po celé utkání odvedli velice solidní výkon. Myslím si, že hlavně v prvním poločase jsme si vytvořili dostatek šancí, abychom šli do vedení. Střeleckých pokusů jsme měli hodně, ale nic jsme nevyužili. Druhý poločas už byl obezřetnější, ale dostali jsme smolnou branku, která rozhodla. Už jsme nebyli schopni vyrovnat."