V šestnáctém a zároveň posledním podzimním kole FORTUNA:LIGY se Dynamo představilo na hřišti pražské Sparty, se kterou se v letošní sezoně už jednou potkalo. České Budějovice pod vedením dvojice Lerch a Kladrubský po vítězství v předešlém zápase nad Brnem chtěly získat body i v hlavním městě, to se jim ale nepodařilo. Na Letné v husté mlze padly 0:1.

Do utkání vstoupila lépe Sparta, už ve 4. minutě si vytvořila standardní situaci, po které se dostala do zakončení. Pozorný Šípoš byl ale připravený a míč vyrazil na roh. Dvanáctá minuta přinesla první gólovou radost, bohužel pro Dynamo ale na straně domácích. Útočník Minčev narýsoval do vápna přihrávku na Lukáše Haraslína a ten nádhernou střelou o břevno otevřel skóre utkání. Šípoš byl v tu chvíli bezmocný. Ve 20. minutě přišla další šance domácích, aktivní Minčev poslal míč do pokutového území znovu a po sérii soubojů se k němu dostal v nadějné pozici Wiesner. Ten ale trefil pouze budějovického Králika, následně se míč dostal k Zelenému, který svůj pokus poslal vysoko nad bránu.

Po necelé půl hodině hry si příležitost vypracovalo také Dynamo. Na pravé straně se míče zmocnil Mršič, posunul míč na Horu, který si ho výborně převzal do vápna a vystřelil. Jeho projektil ale bohužel mířil vysoko nad Kovářovu bránu. Před koncem prvního poločasu poslal výborný centr do vápna Skovajsa, Zajíc na něj ale těsně nedosáhnul. O chvíli později se ve středu hřiště k míči dostal Čavoš a vystřelil, balon však letěl daleko vedle sparťanské brány. Těsně před odchodem do kabin se po sérii přihrávek na hranici vápna Sparty dostal k zakončení Hellebrand, jeho pokus byl ke smůle Jihočechů zblokovaný na roh. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro letenské.

V 52. minutě sparťan Haraslín ukázal, že je při chuti. Na rohu velkého vápna udělal kličku na střed a zakončil. Míč ale prosvištěl kolem pravého horního rohu Šípošovy branky. O pět minut později zahrozilo i Dynamo, Hora krásným pasem našel Skovajsu, jehož následný centr byl sražený kousek za hranici šestnáctky. Tam byl připravený Čavoš, který se nerozmýšlel a vystřelil, jeho pokus levačkou ale skončil vedle pravé tyče sparťanské branky. V 68. minutě se po chybě v rozehrávce Českých Budějovic řítil sám směrem branka jihočeského klubu Kuchta, za záchranou brzdu tak musel zatáhnout Čavoš. Nejdříve hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop pro sparťanské fotbalisty, ale po konzultaci s VAR své rozhodnutí změnil a nařídil přímý volný kop. Čavoš navíc viděl červenou kartu a šel předčasně do sprch. K přímému kopu se postavil Karabec, Šípoš ale jeho tvrdý projektil vyrazil a odvrátil do bezpečí.

V 87. minutě mohlo být srovnáno, Roman Potočný pálil z ostrého úhlu, pohotový Kovář ale zůstal v klidu a míč lapil. A Sparta málem trestala, domácí šli ve dvou sami na budějovického gólmana, Kuchtův pokus ale fantastickým zákrokem Šípoš vytáhl. V dalších vteřinách zazněl hvizd rozhodčího, který ukončil poslední podzimní utkání Jihočechů ve FORTUNA:LIZE. Dynamo na Letné v posledním ligovém utkání tohoto roku prohrálo 1:0.

Jiří Lerch (trenér Dynama): „Jsem trošku zklamaný, ale na druhou stranu, Sparta má svou kvalitu. Připravovali jsme se na ni, chtěli jsme jí v některých věcech překvapit. Celkově jsme byli více než důstojným soupeřem, ale bohužel odjíždíme bez bodu.

Brian Priske (trenér Sparty): „Tři body jsou tím nejdůležitějším. Ale je pravda, že jsem zklamaný z toho, že vítězství nebylo vyšší. Mohl jsem být klidnější, nekontrolovali jsme hru tak, jak jsme si představovali. Doufal jsem, že ve chvíli, kdy máme na hřišti o jednoho hráče navíc, dáme gólů více. Nakonec je ale hlavní to, že jsme vyhráli. Navíc tři zápasy v rozmezí jednoho týdne.“