Ve třetím kole FORTUNA:LIGY prohrálo Dynamo na domácím hřišti se Slovanem Liberec 0:2, když ani ve druhém zápase na Střeleckém ostrově nedokázalo vstřelit branku. O osudu celého zápasu rozhodl šťastný moment z prvního poločasu, kdy centr Mosquery z ničeho nic zapadl do domácí branky. V dalším kole jedou Jihočeši do Opavy.

Poprvé v nové sezoně se představil Ubong Ekpai, který nastoupil na levém křídle. Chyběl naopak Mick van Buren. V prvních minutách hrálo Dynamo velmi dobře. Sice se nedostávalo do žádných větších šancí, ale častěji drželo míč na kopačkách a bylo aktivnějším týmem.

Zřejmě největší příležitost první půle měl útočník Lukáš Matějka, jenže po sklepnutí od Ubonga Ekpaie zamířil z první vedle. Nepřesně zakončoval i exbudějovický Michael Rabušic, který střílel za vápnem. Smolný moment pro domácí přišel ve 41. minutě a byl klíčový pro celé utkání. Nepovedený centr od Jhona Mosquery se zatočil k brance a skončil až v síti – 0:1.

Slovanu se povedl i vstup do druhého poločasu. Prostor k centru dostal krajní obránce Koscelník, který přesně našel Michaela Rabušice a jeho hlavička zapadla do sítě – 0:2. Od té doby se Slovan stáhl na vlastní polovinu a čekal, co domácí vymyslí. Jenže Liberec velmi dobře bránil a Dynamo do ničeho nepouštěl.

Jihočechům se nedařilo překonat hostující obranu a Slovan vyrážel do přečíslení. Tváří v tvář proti Drobnému neuspěl Mosquera, netrefil se Jan Matoušek. Dynamo tak na domácím hřišti podlehlo Liberci 0:2.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Č. Budějovic): „Opět jsme doma ztratili body. První minuty byly z naší strany velice dobré. Do utkání jsme vstoupili aktivně a měli jsme více ze hry. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku, která by nám výrazně pomohla. Poté jsme lacino inkasovali a od té doby naše hra trochu opadla. Průběh druhého poločasu ovlivnila druhá branka, kterou jsme si nechali dát už ve 48. minutě. Liberec už si potom vítězství hlídal."

 

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Prvních dvacet minut zápasu patřilo domácím. Do utkání jsme se dostávali pomalu, úplně se nám nedařilo. Velmi důležitá pro nás byla první branka Jhona Mosquery. Druhý poločas jsme hráli chytře a dařili se nám situace, kdy jsme v obraně vykrývali hráče soupeře. Dokázali jsme chodit do nebezpečných brejků. Výhru jsme hlídali bez větších problémů."