České Budějovice ve 20. kole FORTUNA:LIGY na domácí půdě přivítaly celek z Ostravy a chtěly navázat na povedené výsledky ze zimní přípravy. A to se povedlo dokonale. Během prvního poločasu si svěřenci Lercha a Kladrubského vytvořili některé příležitosti ke skórování, prosazovat se však začali až v tom druhém. Do vedení náš tým poslal Samuel Šigut, na 2:0 zvyšoval Martin Králik a na konečných 3:0 upravoval Wale Musa Alli.

Začátek zápasu přinesl velkou šanci Baníku, když se za obranu Dynama dostával Kubala, Šípoš ale jeho pokus zlikvidoval. Pak už ale hrozilo pouze Dynamo. V 10. minutě se Ondrášek protáhl kolem Ndefeho a následně přihrál Ondráškovi, jeho tečovanou střelu ale vytáhl Letáček. O dvě minuty déle přišla od domácích další hrozba, Suchanův centr si našel znovu Ondrášek a hlavou jen těsně minulou tyč ostravské branky. Dynamo bylo i nadále aktivní a ve 26. minutě se dostalo do další šance, ke střele se dostal Čermák, Letáček si ale s jeho pokusem poradil. Ani ve 41. minutě se České Budějovice po obrovské šanci nedostaly do vedení. Přízemní přihrávka z pravé strany našla Ondráška, ten ale ani do třetice nedokázal skórovat. Ze dvou metrů napálil břevno. Oba týmy tak po aktivním výkonu Jihočechů v prvním poločase šly do poločasové přestávky za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého dějství se do vedení dostal Baník, Kubalův gól ale zhatil Klímův ofsajd a branka tak nakonec po zásahu VARu neplatila. V 56. minutě se po rohovém kopu dostal opět do velké šance kapitán Ondrášek, kterého nejprve skvěle vychytal Letáček a vypadalo to, že zlikvidoval i dorážku Šiguta. VAR ale poté celou situaci přezkoumával a odhalil, že míč nakonec celým objemem přešel brankovou čáru a Samuel Šigut se tak stal prvním střelcem zápasu, 1:0. Uběhlo deset minut a Jihočeši se radovali podruhé! Musa Alli poslal na malé vápno přízemní centr, který si našel Martin Králik a ten uklidil balon do sítě. Uběhly sotva tři minuty a České Budějovice se znovu prosadily. Hellebrand posunul míč na levou stranu, kde byl připravený Wale Musa Alli, jenž se prokličkoval až do vápna a následně překonal Letáčka na přední tyč. V 83. minutě mohl snížit ostravský Ewerton, jeho pokus ale skvělým zákrokem zablokoval Sladký. V závěru mělo Dynamo ještě dvě šance, nejprve Musa Alli předkládal balon před prázdnou branku Polanskému, který na něj těsně nedosáhl. V nastaveném čase ještě šel nigerijský křídelník sám na gólmana Ostravy, překonat ho ale nedokázal. Vadit mu to nemuselo, protože Jihočeši si i tak poprvé od 7. října připsali první ligovou výhru za výsledek 3:0.

Trenér Dynama Jiří Lerch: "Jsme v nějaké euforii, kterou ale musíme brzdit a být i nadále pokorní. Co se týká zápasu, říkal jsem už po Bohemce, že chceme jít krok po kroku a odrazit ze ode dna. Musím říct, že jsme to utkání dnes zvládli skvěle a hráčům musím poděkovat za obrovské nasazení a za to, jak plnili úkoly, které jsme si před zápasem řekli."