V posledním kole sezony Dynamo těsně podlehlo pražské Slavii 1:2. Proti mistrovi ligy Jihočeši prohrávali po prvním poločase o dvě branky, ale po přestávce se jim podařilo snížit. Vyrovnání už však nepřišlo, takže Slavia nepřišla o neporazitelnost ani v posledním zápase. Černobílí zakončili sezonu na 13. místě.

V posledním kole Dynamu chybělo hned několik hráčů. Kvůli karetnímu trestu nehrál Benjamin Čolić, reprezentační povinnosti plnil Maksym Talovierov. K dispozici nebyli ani Petr Javorek s Dame Diopem. Aktivnější byli od úvodu domácí fotbalisté. Ze střední vzdálenosti jako první zakončoval Traoré, ale branku netrefil. Do slibné pozice se na druhé straně dostal Jonáš Vais, ale přestřelil.

Do vedení se Pražané dostali v 15. minutě. Buren přiťukl míč pro Ondřeje Lingra, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání – 1:0. Stejný hráč mohl přidat i druhou branku, ale ve velké příležitosti zakončil nad břevno. Druhou branku zápasu přidali znovu sešívaní. Bah našel Jana Kuchtu a ten se nemýlil – 2:0.

Druhý poločas tolik příležitostí nenabídl. Domácí ve většině ofenzivních akcích hledali Jana Kuchtu, který na dálku bojoval o korunu krále střelců společně s Adamem Hložkem. Slávistický útočník dvakrát rozvlnil boční síť, jednou zakončil technickou střelou mimo tři tyče.

O drama v závěru zápasu se postaral Lukáš Skovajsa. Z pravé strany ho centrem přesně našel Pavel Novák a levý obránce vstřelil svou první branku v černobílém dresu – 2:1. O snížení ještě usiloval střídající mladík Vítovec, ale k hlavičce se nedostal. Dynamo tak v posledním ligovém utkání prohrálo na Slavii.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Jsem rád, že se nám podařilo završit i jeden z hlavních cílů, který jsme ke konci měli - projít ligovou sezonou bez porážky. Je to unikátní, při získaném titulu nemůže být víc, než že vás nikdo neporazí. Pokud bychom přišli o neporazitelnost, dnešní den by nám to zkazilo. Nechali jsme si dát gól, Budějovice měly další šance. Takže na konci to byly nervy. Do poslední minuty jsme měli o co hrát. Sezona je to samozřejmě skvělá, nezapomenutelná, v podstatě totální sezona dvě. Vyšperkovaná tím, že jsme prošli ligovou částí bez porážky. Podařilo se nám splnit všechny hlavní týmové cíle, plus koruna pro krále střelců, i když dělená."

David Horejš (trenér Dynama): "Myslím, že jsme tu dnes odehráli skvělé utkání. Se soupeřem, který v lize nemá konkurenci. Rozhodl to první poločas, kdy Slavia ukázala, že má obrovskou kvalitu hlavně ve finální fázi. Ty možnosti, které si dokázala vytvořit, proměnila. My jsme nějaké možnosti nedotáhli. Druhou půli jsme se zlepšili, trošku jsme vysunuli obranu, trochu víc jsme napadali. Hráli jsme velice dobře, měli jsme nějaké možnosti a vstřelili kontaktní branku."