SK Dynamo České Budějovice po téměř dvou letech vyhrál na půdě soupeře. V Teplicích díky brance Sandra vyhráli Jihočeši 1:0. Dalším kladem byla dobrá hra hostujícího celku. Všichni hráči podali velice kvalitní výkon a Dynamo se tak opět přiblížilo záchraně v Gambrinus lize!

Zápas zahájila dvojice Otepka – Javorek a jakoby to znamenalo, že Dynamo bude v úvodních minutách aktivnějším týmem. Hned v první minutě střílel po zemi Sandro. Balon v pohodě chytil brankář Grigar. Dynamo bylo aktivnější, ale centr na Klesu zastavil obránce Rosa. Teplice zahrozily poprvé v páté minutě, kdy zblokoval centr Vachouška na rohový kop Javorek. Balon poslal do hry Vůch a ke střele se dostal Rosa. Míč mířil vedle pravé tyče.

V další akci centroval nepřesně Riegel a následný protiútok zastavil stoper Řepka. Teplice mohly zahrozit po dalším rohovém kopu. Dynamo se v pohodě ubránilo. Ve 13. minutě se po centru Klesy dostal z levé strany ke střele Sandro. Pokus bez přípravy mířil do branky, ale Grigar si balon pohlídal. Svižný začátek zápasu pokračoval a k nepřesné střele se dostal Vachoušek. V 18. minutě fauloval Sandro domácího Ježdíka a Teplice měly další standardní situaci, ze které se neprosadily.

O minutu později zaváhal Matula a Klesa mohl jít do útoku. Matula zatáhl za záchrannou brzdu a Klesu fauloval, za což viděl žlutou kartu. Ve 21. minutě byl faulován Čajičem Otepka a Dynamo dostalo výhodu standardní situace z 26 metrů. Míč si postavil Rýdel a vypálil přízemní střelu. Balon skončil vedle pravé tyče. Teplice měly první velkou šanci ve 26. minutě po faulu Řepky na Jindráčka. Míč si z podobné vzdálenosti, jako měl Rýdel, postavil Vachoušek s Vůchem a po rozehrání nakrátko se ke střele dostal Matula. Míč sice skončil za Daňkem, ale ještě předtím byl odmáván asi metrový ofsajd.

Ve 32. minutě vybojoval na vlastní polovině míč Rýdel a založil protiútok 4 na 3. Míč před vápnem dal Otepkovi, který zkusil technickou střelu. S ní si v pohodě poradil Grigar. Z protiútoku se ke střele dostal ex-budějovický Dolejš a brankář Daněk se na své spoluhráče hodně zlobil. Střela naštěstí pro Dynamo skončila vedle branky. Ve 40. minutě Dolejš vytloukl Sandra a vybojoval rohový kop, ze kterého se domácí tým neprosadil. Centr zkrotil Daněk. Z protiútoku fauloval Klesu Rosa, za což viděl žlutou kartu a standardní situaci mělo Dynamo. Ani hosté se ale neprosadili a do další šance šli domácí. Vachoušek předal před vápnem míč na Jindráčka a jeho pokus nadvakrát zastavil pozorný Daněk.

To ale stále nebylo vše a zajímavá první půle pokračovala další šancí Dynama, které hrálo povedený poločas. Ve 44. minutě po zaváhání Matuly šel do brejku Řezníček, který těsně před vápnem šikovně posunul míč na Sandra, a ten přízemní ranou propálil Grigara – 1:0! První poločas tak skončil těsným vedením Jihočechů. Důležitá ale byla i hra Dynama, která byla na velmi dobré úrovni. Otázka tedy po poločase zněla: Vyhraje Dynamo konečně na půdě soupeře? V předchozích 26 pokusech to nevyšlo. Co ten sedmadvacátý? Odpověď byla známá až po druhé půli, do které Dynamo nastoupilo bez změn v sestavě.

Druhý poločas začaly Teplice aktivně a vybojovaly rohový kop. Následný centr odvrátil pozorný Řepka. Dynamo se nechtělo nechat zatlačit a do útoku šel Řezníček. Počkal si na nabíhajícího Rýdela a dal mu míč proti noze. Rýdelovi ale střela nesedla a branku vysoko přestřelil. V 54. minutě došlo k očekávané změně v domácím dresu. Trenér Rada poslal do hry nejlepšího střelce týmu Mahmutoviče, který nahradil Čajiče. Moc znát to ale nebylo a tak Rada připravil po hodině hry další změnu v sestavě, kdy místo Vůcha šel do hry Stožický.

A hned o minutu později Teplice zahrozily díky střídajícím hráčům. Stožický poslal do pokutového území dobrý centr, který do brankového prostoru hlavičkoval Mahmutovič. Daněk si s jeho střelou poradil a balon chytil. Na stadionu bylo 3 012 diváků a moc příležitostí k potlesku neměli. Až do chvíle, kdy se přes Machovce propojoval ke střele Dolejš. Naštěstí pro Dynamo teplický záložník vystřelil metr vedle levé tyče. Na druhé straně prošel před vápno Javorek a hledal Otepku či Řezníčka uvnitř vápna. Míč se k nim nedostal a zmocnily se ho Teplice.

Domácí tým přidal a výsledkem byla prudká střela Rosy, kterou zastavila obrana Dynama, jmenovitě Riegel. Dvacet minut před koncem měly Teplice krátkou pasáž hry, ve které měly míč více pod kontrolou a snažily se o vyrovnání. Po další akci vypálil z dálky vysoko nad břevno Jindráček. Jihočeši se ale nechtěli jen bránit a podnikali protiútoky. Po jednom z nich našel Otepka v dobré pozici Řezníčka, který bohužel pro Dynamo svou slabší levou nohou branku přestřelil. V 75. minutě Dolejš fauloval Otepku a dostal žlutou kartu. O dvě minuty později kopalo Dynamo první rohový kop, ale navýšit skóre se mu nepovedlo. Do konce utkání zbývala necelá čtvrthodina.

Teplice stále obléhaly vápno Dynama, které se pozorně bránilo. S přibývajícími minutami začali hrát hráči Teplic více proti pravidlům a Jihočeši se zadarmo dostávali k míči. Po jednom z protiútoků vybojoval Otepka rohový kop a v téže čase trenér Cipro poprvé vystřídal. Autora gólu Sandra vystřídal rychlík Hudson. Když se přes Lengyela nedostal domácí Ježdík, tak do konce utkání zbývalo sedm minut. Teplice navíc stále hrály často proti pravidlům a to Dynamu hodně pomáhalo. Čtyři minuty před koncem fauloval Jindráček pronikajícího Machovce a Jihočeši byli již hodně blízko vítězství. V následující minutě vystřídal Řezníčka nadějný útočník Němec. Kvůli velkým protestům byl navíc v závěru na tribunu vykázán domácí trenér Rada. Dynamo vyrovnání nepřipustilo a potvrdilo dobrou jarní formu.

Jihočeši tak po téměř dvou letech vybojovali na půdě soupeře tři body a přiblížili se záchraně v Gambrinus lize. Naposledy vyhráli 5. 5. 2010 v Mladé Boleslavi 1:0. V dalším kole hrají České Budějovice v pátek večer doma proti Slavii Praha.