České Budějovice ve 20. kole FORTUNA:LIGY hostily na svém hřišti Bohemians 1905 a chtěly zopakovat podzimní úspěch z Ďolíčku a poprvé na jaře v lize zvítězit. A to se povedlo. O triumfu rozhodl těsně před koncem střídající Roman Potočný, který dokázal dotlačit míč za Jedličkova záda. Dynamo tak díky tomuto gólu vyhrálo 1:0 a urvalo velmi cenné tři body.

Dynamo se v zápase rychle vrhlo dopředu a Škoda se pokusil prodloužit balon na Adedirana. Ten se do zakončení ovšem nakonec nedostal. V 6. minutě zahrozili také hostující Klokani, konkrétně Dostál, který se na hranici šestnáctky pohotově opřel do míče, jeho nevyzpytatelnou ránu ale vyrazil gólman Janáček. V dalších minutách to byl spíše boj ve středu hřiště, déšť a vítr fotbalu mnoho nepomáhaly. Ve 20. minutě předvedl parádní individuální akci Adediran, jeho střílenou přihrávku ale Jedlička zlikvidoval. A znovu Adediran. O dvě minuty později k němu propadl míč a ocitl se sám před brankářem Bohemians, ten však vytáhl míč na rohový kop.

Ve 26. minutě si po faulu na Hellebranda vytvořilo Dynamo standardní situaci, kterou následně zahrával Hora. Budějovický středopolař zkusil přímé zakončení, jeho střela ale o kousek minula pravou tyč. A tak mohl trestat tým z Vršovic. Hůlka se dostal ve vápně k míči a napálil tyč Janáčkovy svatyně, míč se odrazil k Puškáčovi a brankář Jihočechů ho fantasticky vychytal. Těsně před přestávkou mohlo jít Dynamo do vedení. V nastaveném čase poslal do vápna fantastický centr Sladký, posadil ho přímo na hlavu Škodovi, ten ve vyložené šanci hlavičkoval do protipohybu Jedličky, branku ale přestřelil. Do poločasové přestávky se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého poločasu se nad Střeleckým Ostrovem opět spustil prudký déšť, v němž se do první vážnější akce přihnala Bohemka. Centrovaný míč z pravé strany hřiště prodloužil jeden z hostujících hráčů na zadní tyč, kde byl Hůlka. Ten se následně dostal i k zakončení, ovšem ve skrumáži těsně před brankovou čárou jeden z domácích hráčů míč odehrál do bezpečí. V 66. minutě přišla vážnější situace na domácí straně, Škoda za vápnem natáhl k pumelici, ta ale skončila pouze v rukavicích Jedličky.

Sám na brankáře se o deset minut později hnal velmi aktivní Adediran, který trefil tyč. Případný gól by ale pravděpodobně kvůli ofsajdu stejně neplatil. Adediran nečekal dlouho a dostal se do další šance. Skvělý centr Sladkého našel jeho hlavu na malém vápně, nigerijský útočník ale balon trefil hlavou do země a míč branku přeskočil. Přeci jen se ale Budějovice dočkaly! V 84. minutě Adediran u levé tyče hlavičkoval, toho dokázal skvěle vychytat Jedlička, na dorážku Romana Potočného už byl ale krátký a Dynamo se tak ujalo vedení 1:0. V závěru výhru ještě mohl pojistit Čmelík, který se hnal ze strany sám na brankáře, skórovat ale nedokázal. Budějovice tak vyhrály 1:0 a urvaly velmi cenné tři body.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Je to pro nás strašně důležité vítězství. Byl to těžký zápas, Bohemka je nepříjemný soupeř, hraje jednoduše nahoru a tam to má dobře poskládané. V první půli na nás bylo vidět, že si doma ještě úplně nevěříme, hra nebyla dobrá, nebyli jsme moc nebezpeční. Druhá byla jiná, začali jsme hrát, přestali jsme se schovávat a postupně jsme přebírali kontrolu nad zápasem. O poločase jsme si řekli, že to tam dotlačíme. A to se povedlo. Jsme spokojení."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians): "Musím říct, že je to pro nás zklamání. Dobře jsme do utkání nevstoupili, postupem času jsme ale nacházeli okénka v domácí obraně a vytvořili jsme si několik zajímavých příležitostí. Ve druhém poločase jsme si vytvořili tlak, postupem času se ale překlopilo a gól tam v závěru dotlačili. Měli utkání dohrát tak, abychom získali alespoň bod. Nedali jsme branku, což se nám už dlouho nestalo."