Fotbalisté Dynama České Budějovice navázali na výhru na hřišti Mostu a po přesvědčivém výkonu porazili i na domácím hřišti Slovácko. Svěřenci Františka Cipra si v celém průběhu zápasu vytvožili řadu gólových příležitostí, jediným střelcem zápasu však byl pouze Karel Poborský, který přímým kopem z pětatřiceti metrů překvapil všechny včetně gólmana Drobisze. Jedinou nepříjemností pohodového podvečera byla zranění Jeslínka a Plocka, kteří museli v průběhu zápasu nedobrovolně střídat. Další ligový zápas odehraje Dynamo až 10. září, kdy se představí na hřišti Kladna. Ještě předtím se Jihočeši představí již tuto středu v Jihlavě, kde nastoupí k 2. kolu poháru ČMFS.
Hned od úvodních minut zápasu se fotbalisté Dynama do svého soupeře zakousli a obrana Slovácka byla v jednom ohni. Hned ve 3. minutě zůstal na hrací ploše ležet po tvrdém zákroku kolenem Jeslínek a ač se po krátkém ošetření vrátil na hrací plochu, musel v sedmé minutě hrací plochu nedobrovolně opustit. Na jeho místo se postavil Baláž a hned od začátku svého působení vytvořil se Svátkem údernou útočnou dvojici, která proháněla všechny defenzivní hráče soupeře. Na konci první desetiminutovky dal o sobě několikrát vědět Vozábal, ani jedna jeho akce ale domácího brankáře neprověřila. Ve 13. minutě centroval do vápna Adamec, nabíhající Svátek nechal hlavičkovým pokusem pouze vyniknout gólmana Drobisze. O minutu později předvedl skvělou akci Vozábal, v rozhodujícím okamžiku ho ale předběhl Róth a ukvapeně namířil mimo. V 16. minutě se k zahrávání přímého kopu dostal Karel Poborský – centrovaný míč směřující do brány překvapil všechny včetně gólmana Drobisze a Dynamo se dostalo velmi lacino do vedení. Po úvodním gólu zápasu byla na hráčích Slovácka patrná velká nervozita a pány na hřišti byli rázem domácí fotbalisté. Velkou šanci si ale ve 23. minutě vypracovalo právě Slovácko, Vozábal nadvakrát odcentroval na hranici velkého vápna a nabíhající Kaspřák jen o decimetry minul Filipkovu bránu. Strhující podívaná poté přinášela mnoho dalších zajímavých akcí. Za zmínku dále stojí Balážovo břevno či Volešákův dobře zahraný přímý kop ze dvaceti metrů. Okolo třicáté minuty hry Dynamo svůj tlak stupňovalo a hostující tým se horko těžko dostával za půlící čáru. Velké šance ale nepřicházely a nakonec musel své umění předvést Filipko, který tygřím skokem zneškodnil Dragounovu gólovou střelu. Když ani poté ve 44. minutě neodpískal sudí Čecháček pokutový kop po pádu Poborského, odcházelo se do kabin za jednobrankového vedení Dynama.

Hostující trenér Plíšek poslal do druhého poločasu dva nové hráče, obraz hry se ale povětšinu druhé části hry podobal úvodnímu dějství. V 51. minutě vyzkoušel Filipkovu pozornost Róth, velkou šanci si ale poté vypracovali až po hodině hry domácí, kteří se po Horejšově hlavičce málem dostali do dvougólového vedení. Další obrovská šance Dynama přišla až v 73. minutě - Poborský našel obloučkem ve vápně Plocka, ten přiťukl na Baláže, před kterým stál již jen brankář Drobisz. Exbrněnský střelec ale trefil pouze nohy hostujícího brankáře. O pár desítek vteřin později střílel i Poborský, jen o chloupek však minul pravý růžek hostující brány. Závěr zápasu byl velmi hektický a fotbalisté Slovácka vložili zbytky svých sil do ofenzivy, na dostřel Filipkovy brány se ale dostávali jen velmi sporadicky. Naopak to byli Jihočeši, kteří se několikrát nadechovali ke slibnému brejku, vždy ale ke zvýšení náskoku něco chybělo. V samém závěru zápasu čelil dalekonosné střele Zehera ve velké průtrži mračen gólman Filipko, s nelehkou situací si ale poradil a po konečném hvizdu se tak mohl radovat ze třetí vychytané nuly v sezoně. Střely na branku Muž zápasu Karel POBORSKÝ - Bývalý reprezentant velmi rychle zapomenul na kritiky po mistrovství světa a během úvodních kol Gambrinus ligy se dostal do výborné formy. V zápase se Slováckem hýřil čtyřiatřicetiletý záložník na pravém kraji zálohy aktivitou a své spoluhráče zásoboval jednou přesnou přihrávkou za druhou. Jeho výbornému výkonu pomohla i vstřelená branka z 16. minuty, díky které získalo Dynama premiérové tři body na domácí půdě.

Střely na branku

Muž zápasu

Karel POBORSKÝ - Bývalý reprezentant velmi rychle zapomenul na kritiky po mistrovství světa a během úvodních kol Gambrinus ligy se dostal do výborné formy. V zápase se Slováckem hýřil čtyřiatřicetiletý záložník na pravém kraji zálohy aktivitou a své spoluhráče zásoboval jednou přesnou přihrávkou za druhou. Jeho výbornému výkonu pomohla i vstřelená branka z 16. minuty, díky které získalo Dynama premiérové tři body na domácí půdě.
Tři nejlepší hráči zápasu: Poborský, Svátek, Baláž

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

František Cipro: "Nadprůměrný ligový zápas měl vynikající atmosféru. Vyhráli jsme zaslouženě a zejména v první půli jsme měli fáze, v nichž jsme předváděli skvělý fotbal. I když jsme letos dali třetí gól, střeleckou smůlu jsme zatím rozhodně neprolomili. To bychom museli dát víc gólů. Samotný Baláž měl tři vyložené šance, to by se nám příště nemuselo vyplatit."

Jiří Plíšek: "V naší hře nebyla taková síla, abychom slibné situace dokázali dotáhnout k úspěchu. Báli jsme se vytvořit tlak a říct si o balón, bylo to z naší strany velice smutné. Ivana se dostal na hřiště až v druhém poločase, protože jeho forma šla v poslední době dolů, neboť kolem něj a Rajnocha se dějí věci, které jim neprospívají."