Nešťastné utkání odehrálo Dynamo doma proti Znojmu. Domácí hráli více než polovinu zápasu v deseti, přesto si vytvořili více šancí. Nedokázali je ovšem proměnit a Znojmo si díky brankám Mudry a Štrombacha odvezlo všechny tři body. Ve středu hraje Dynamo pohár na Bohemians.

Oba týmy nastoupily v nejsilnějším možném složení, domácí trenér oproti minulému zápasu pouze vyměnil Roberta Kovaľa s Romanem Wermkem. Od úvodu mělo navrch Dynamo, ovšem Znojmo dokázalo být z minima množství šancí velice nebezpečné. Už ve čtvrté minutě se nenápadný centr Helíska snesl až na břevno domácí branky. Ve dvanácté minutě šli Jihomoravané do vedení. Tečovanou střelou vyrazil Křížek na břevno, ovšem na dorážku Mudry už neměl šanci zareagovat – 0:1.

Další minuty zápasu nabídly zajímavou podívanou. Nejprve hlavičkou těsně minul Ledecký. O pár minut později se netrefil Grajciar, když jeho prudkou ránu vyrazil Buček. Domácí se dočkali srovnání v 30. minutě. Na centr Kladrubského si naskočil David Ledecký a nekompromisně zakončil – 1:1. Následoval nepříjemný moment pro domácí. Záložník Havelka si za pár minut nechal dát dvě žluté karty a utkání pro něho skončilo.

Do druhé půle vstoupilo oslabené Dynamo odvážně. Dostatek prostoru měl Chorvat Mršič, ovšem technickou střelou rozhoupal jen boční síť. O pár minut později se stejný hráč dostal do samostatného brejku, ovšem nechal vyniknout Bučka. Do dalšího zakončení se dostal Ledecký, ovšem byl atakován a nemohl pořádně vystřelit.

Rozhodnutí celého zápasu přišlo devět minut před koncem. Znojmo z nenápadné akce udeřilo, když se Cihlář uvolnil na levé straně, přihrál pod sebe na Davida Štrombacha, který se štěstím dostal míč do branky – 1:2. Na odpověď už se domácí nezmohli a museli tak kousnut smolnou porážku o jeden gól.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Dynama): „Někdy je fotbal nespravedlivý. Do zápasu jsme dobře vstoupili. I když soupeř šel do vedení, tak jsme zaslouženě vyrovnali. Pak nám utkání zkomplikovalo vyloučení Filipa Havelky. Ale i v deseti jsme byli lepším celkem, měli jsme šance. Mrzí nás hlavně možnost Mršiče. Ale kluci utkání odmakali, hráli na hranici možností, ale bohužel tentokrát bez bodového zisku. Je to první zaváhání doma, které musíme odčinit venku.“

Leoš Kalvoda (trenér Znojma): „Čekal nás hodně těžký soupeř. Budějovice mají kvalitní mužstvo a první liga by tady slušela. Nicméně my jsme vytěžili z minima maximum. Góly jsme vstřelili vždy ve chvíli, kdy jsme neměli víc ze hry. Dynamo i v deseti nás hodně zlobilo, bylo silnější na míči. Pro nás jsou tři body hodně cenné. Své hráče musím pochválit za bojovnost.“