V 19. kole FORTUNA:LIGY a také posledním utkání v letošním kalendářním roce fotbalisté Dynama remizovali na hřišti Slovanu Liberec 0:0. Jihočeši si vytvořili mnohem více gólových příležitostí, ale nedokázali z nich vstřelit ani jednu branku. Dvakrát je zastavila také branková konstrukce.

Do sestavy se po karetním trestu vrátil Jakub Hora, jinak zůstala sestava Dynama od posledního utkání s Olomoucí beze změn. O první střelecký pokus na branku se postaral Fortune Bassey, když se prosadil přes protihráče, ale zamířil jenom doprostřed. Liberec dokázal zahrozit po pravé straně, kde pronikl Jan Matoušek a jeho sražená přihrávka před branku skončila těsně nad břevnem.

Centimetry ke skórování chyběly Jihočechům ve třicáté minutě. Po centru z pravé strany hlavičkoval Bassey do tyčky, od které míč odrazil a šanci dorazit měl Škoda. Míč však pouze lehce posunul do branky a na brankové čáře ho zachytil Knobloch. Branková konstrukce zastavila Dynamo ještě jednou, protože do břevna zakončil Mick Van Buren.

Další příležitosti ke skórování mělo Dynamo po přestávce. Ve vápně se šikovně uvolnil Matej Mršić, ale jeho pokus z otočky liberecký gólman zlikvidoval. K nadějné hlavičce se poté dostal Michal Škoda, jenže branku soupeře netrefil. Neuspěl ani Fortune Bassey, jehož technickou ránu vytáhl dobrým zákrokem Knobloch.

Největší příležitost Slovanu v celém zápase přišla v posledních deseti minutách. Ostrý centr střídajícího Stocha dokázal tečovat Rondić, ale míč se zastavil na břevně a odrazil se těsně před brankovou čáru. Závěr zápasu přinesl několik žlutých karet, ale branku ani jeden z týmů vstřelit nedokázal.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel (trenér Liberce): "Myslím si, že jsme sledovali utkání dvou rozdílných poločasů. Nevstoupili jsme do zápasu dobře, vysoký presink Budějovic nám dělal problémy. Moc jsme se nedostávali k tomu, co jsme chtěli hrát. Přežili jsme první půli a dvě velké šance. První poločas patřil Budějovicím, do druhého jsme vstoupili lépe my. Řekl bych, že druhý poločas byl už spíše v naší režii, i když Budějovice stále hrozily z protiútoků. Ty největší šance jsme si vytvořili my, ale ani my jsme je neproměnili. Remíza je asi zasloužená. Pro fanoušky by bylo lepší, kdyby to skončilo 2:2, šance na to byly. Výsledek na obě strany je spravedlivý."

David Horejš (trenér Dynama): "S výkonem jsem spokojený. Předchozí venkovní zápasy jsme nepodali dobré výkony, dnes to bylo z naší strany odlišné. Myslím si, že první poločas jsme byli lepší než domácí, dobře jsme kombinovali a dostupovali. Měli jsme dvě jasné šance, dali jsme tyč a břevno. Gól visel ve vzduchu. Chtěli jsme na to navázat i ve druhém poločase, ale Liberec se zvednul, hrálo se vyrovnaně. I tak jsme byli nebezpeční, měli jsme hru pod kontrolou. Je třeba přiznat, že při břevně v závěru při nás stálo štěstí. Ale myslím, že jsme měli více příležitostí než domácí. Dnešnímu výkonu chybí jen o dva body více. Ale i bod bereme, protože za poslední dobu to byl náš nejlepší výkon venku."