Co mají společného pražská Slavia a Dynamo České Budějovice? Pouze tyto dva týmy v tomto ročníku první ligy vyhrály na jablonecké Střelnici. Jihočeši zvítězili brankou Patrika Čavoše ze 78. minuty 1:0 a dokázali svou šňůru bez porážky natáhnout na sedm duelů v řadě. Šest utkání z toho navíc vyhráli.

Jak nahradit nejlepšího střelce Dynama Ivana Schranze? To byl hlavní úkol trenérského štábu před duelem v Jablonci. Jihočeši nakonec nastoupili po pěti letech na stadionu Střelnice s Patrikem Čavošem ve středu zálohy a Petrem Javorkem pod hrotem. Na kraj zálohy se stáhl Patrik Brandner a i tahle rošáda oproti zaběhnuté sestavě se podepsala pod tím, že hrstka diváků v ochozech stadionu sledovala velice povedený první poločas, kterému chybělo jediné. Branky. Jihočeši svým aktivním pojetím přispěli k tomu, že šance se střídaly na obou stranách hřiště. Ta první přišla ve 13. minutě. Domácí Vojtěch Kubista se dostal za vápnem k odraženému míči a pálil na bránu, kde ale byl připravený Jaroslav Drobný. Dá se říct, že ve druhé desetiminutovce si Jablonec vytvořil mírný tlak, který mohl vrcholit vstřelenou brankou Kroba, ale z oblasti penalty napálil jen záda Benjamina Čoliče a možná ještě větší šanci měl útočník Chramosta. Tomu přilétl centr z levé strany přímo na hlavu, ale cestě míče do branky se postavil Jaroslav Drobný.

Hned vzápětí zahrozili i svěřenci Davida Horejše. Útočník David Ledecký dostal balon za obranu, dokázal obejít vyběhnutého gólmana Hrubého a od brankové čáry vracel zpětný balon na nabíhajícího Pavla Nováka. Ten se do hlavičky položil, ale míč z prázdné brány odhlavičkoval stoper Jugas. To ale nebylo zdaleka všechno. Ve 25. minutě Hrubého protáhl Čavoš. Ve 33. minutě mohl skórovat Sýkora, který se objevil sám před brankou, ale přestřelil. Těsně před koncem poločasu pak naskočil na Krobův centr Břečka, ale včasným přesunem ho vychytal gólman Drobný.

Druhá půle začala ve stejném stylu, jaký nabídla ta první. A to dvěma šancemi na obou stranách hned v první pětiminutovce. Nejprve Drobný chytil hlavičku Doležala, ačkoliv šla do jeho protipohybu. Na druhé straně se objevil sám před Hrubým Mršič, ale i toho dokázal domácí strážce branky vychytat a vyrazil míč nohami. Čím víc se blížila hodina hry, tím větší tlak si začal Jablonec budovat. Největší šance měl v 58. minutě Sýkora, který šel zleva sám do zakončení. Zkoušel přehodit Drobného, ale ten mu míč ve skluzu lapil. O chvíli později čelil zkušený brankář i šanci Chramosty, kterou vytáhl na tyč, a v 78. minutě se jen ohlédl za střelou Kubisty, která mířila vedle. Jihočeši se v této fázi zápasu už zaměřovali hlavně na defenzivu a v 78. minutě se jim povedl majstrštyk. Jablonec ztratil balon na útočné polovině. Hosté vyrazili k rychlému brejku. Na pravou stranu dostal míč Mršič. Potáhl ho a v tu dobu už divoce gestikuloval Patrik Čavoš, že by ho zcela sám na středu hřišti chtěl dostal. Když už byl ve vápně, tak mu ho chorvatský záložník skutečně předložil a překonat Hrubého už pro svátečního střelce nebylo takovým problémem – 0:1. Hosté vedli. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale defenziva Dynama už komplikace nepřipustila a hosté se tak mohli radovat z nečekaných třech bodů. Vyhráli šest z posledních sedmi zápasů a celkem už nastřádali 27 bodů a klepou na brány čelné skupiny nejvyšší soutěže. Od šestého místa je aktuálně dělí jen skóre.

David Horejš, trenér SK Dynamo ČB: Jsem nesmírně štastný, že jsme tady v Jablonci dokázali natáhnout naši sérii bez porážky. Chtěli jsme tady bodovat. Věděli jsme, že potřebujeme dobrý výkon, který jsme v obou poločasech předvedli. Věděli jsme, že potřebujeme štěstí, které jsme měli a taky nás podržel brankář Drobný. Hrál se tady dobrý fotbal, ke kterému jsme přispěli. Jablonec má velmi dobré mužstvo s výborným trenérem a bodů si moc ceníme.