Fotbalisté českobudějovického Dynama zastavili sérii tří proher, když vyhráli na hřišti Vltavínu hladce 5:0. Dvě branky si připsal Zdeněk Linhart, po jednom gólu zaznamenali Rýdel, Machovec a Poliaček. Tři brankové asistence náleží Martinu Vyskočilovi. Nastoupil i Lukáš Jarolím.

V sestavě Dynama se poprvé objevili nové akvizice Vyskočil s Poliačkem, Lukáš Jarolím naskočil do hry až v 54. minutě. Jihočeši byli od úvodního hvizdu aktivnější a postupem času si tvořili i zajímavé možnosti. Ve 24. minutě se po rohu pověsil do vzduchu Deli a jeho hlavičce mnoho nechybělo. O chvíli později mohl skórovat i Kalod, ale po centru Poliačka nezacílil přesně. Poté dvakrát hasil hrozící nebezpečí výborný Lengyel a uchránil svůj celek od pohromy.

Svěřenci kouče Hoftycha udeřili dvakrát krátce před poločasem. Nejprve ve 39. minutě se parádní ranou z dálky prosadil Filip Rýdel a o dvě minuty později se po ose Rýdel – Vyskočil dostal míč až k volnému Zdeňku Linhartovi, jenž pohodlně doklepl míč do branky. Po poločase tak Dynamo zaslouženě vedlo o dvě branky.

Příjemné vedení krátce po poločase ještě Jihočeši dvakrát navýšili. Ve 48. minutě Michal Klesa našel na vápně volného Zdeňka Linharta, který povedeným obloučkem přehodil domácího brankáře. O tři minuty bylo českobudějovickému souboru ještě veseleji. To Vyskočil přistrčil míč Jaroslavu Machovcovi, jenž přesnou ranou přidal čtvrtou trefu.

O osudu duelu bylo jasno, ale Dynamo přidalo ještě další branku. V 71. minutě agilní Vyskočil připravil míč pro Pavola Poliačka, jenž z těžkého úhlu propálil brankáře Čabu. Po páté brance utkání ztratilo tempo a dohrávalo se jen z povinnosti. Jihočeši tak utnuli sérii tří porážek a z Prahy si domů vezou tři body.

Dvořák Aleš (74.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Dnes bychom byli vděční za každé vítězství. Viděli jsme, že naše mužstvo pitřebuje po psychické stránce konečně vyhrát. Je pro nás velmi příjemné, že to přišlo po takovémhle výkonu a výsledku. Před prvním gólem Filipa Rýdela jsme byli ale chvilkami trochu zmatení a soupeř tam měl takové tři nebezpečné brejkové situace. Naší bránu ale neohrozil a poté jsme udeřili dvěma góly my. Věříme, že tato výhra mužstvu pomůže i v následujících zápasech. "