Neuvěřitelné utkání odehrálo Dynamo na domácím stadionu proti Slovácku. Jihočeši ještě dvacet minut před koncem prohrávali 0:2 a po vyloučení Jakuba Hory dohrávali v deseti. Přesto se nadechli k velkolepému obratu a po brance Valenty a dvou gólech Basseye porazili do té doby druhý tým tabulky 3:2!

Úvodního výkopu se zhostil domácí tým a ihned nastartoval přechod na útočnou polovinu soupeře. Hra se ale zpočátku spíše přesouvala z jedné strany na druhou a oba týmy, jak Dynamo, tak Slovácko, se zatím jen rozkoukávaly. První šance byla na Střeleckém ostrově k vidění až ve 13. minutě, kdy se hnal vstříc brance nejlepší českobudějovický střelec Fortune Bassey. S jeho ránou ale nakonec brankář Nguyen větší starosti neměl. Otěží utkání ale postupně začali uchopovat hosté ze Slovácka a v 19. minutě byli za svou snahu odměněni. Přesný centr do vápna zužitkoval Jan Kalabiška a druhý tým ligy vedl nad Dynamem o jeden gól.

Mohlo být ještě hůř. Už za další dvě minuty chtěl využít zaváhání obrany Českých Budějovic rekordman v počtu ligových startů Milan Petržela. Na balon sice nedosáhl, zvládl ale trefit brankáře Vorla, který si dokonce musel vyžádat ošetření. V pokračování v zápase mu ale lehký šrám naštěstí nezamezil. Gólman Dynama byl pasován do ústřední role i ve 25. minutě, kdy dostalo Slovácko možnost navýšit skóre z pokutového kopu. Vorel se však vyznamenal a pokus Jurečky bravurně zlikvidoval. Stav tak zůstal stejný.

Dynamo chtělo vyrovnat, byli to však hosté, kteří diktovali tempo hry. Ve 33. minutě se domácí báli znovu, hlavička Slovácka ale mířila těsně vedle. Domácí fanoušci byli rádi, že svatyni Českých Budějovic stráží rozjetý Vorel. Těsně před koncem poločasu chytil další tutovou šanci, následně dokázal jistě vyrazit i rohový kop a poradil si také s dorážkou. I díky němu skončil první poločas pouze jednogólovým rozdílem.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté z Uherského Hradiště, série rohů a polo šancí ale navýšení skóre zatím nepřinesla. Závar byl naopak k vidění na druhé straně, Fortune Bassey ale na poslední chvíli na míč nedosáhl. V 52. minutě se skóre měnilo podruhé. Lukáš Sadílek vypálil balon zpoza vápna a domácí brankář Vorel tentokrát další zázračný zákrok nevykouzlil. Slovácko tak vedlo na Střeleckém ostrově už 2:0.

Slovácko se po uklidňující brance usadilo na polovině soupeře. Do hry Dynamo příliš nepouštělo a diktovalo tempo hry. Na posledních zhruba 30 minut navíc hosté dostali možnost využít početní převahy. Jakub Hora si za svůj faul vysloužil žlutou kartu, VAR ale posoudil situaci jinak a donutil rozhodčího Ginzela tasit kartonek červené barvy. Dynamo se ale vzdát nechtělo. Naopak, i přes nevýhodu se mu podařilo snížit. Přesně pálil hlavou v 72. minutě Matěj Valenta. Domácí tak rázem byli Slovácku na dostřel.

Hra se s postupem času začala víc a víc přiostřovat. Rozhodčí rozdával karty, k vidění byl spousta přerušení a ani jeden tým nechtěl dát tomu druhému nic zadarmo. Devět hráčů v poli? To Dynamu zřejmě vůbec nevadilo. Začalo hrát aktivně, využívat chyb soupeře a v 82. minutě se dočkalo vyrovnání. Únik na Ngyuenovu branku zužitkoval Fortune Bassey a dobrá nálada na Střeleckém ostrově byla rázem zpět.

Jedním slovem fantazie! Dynamo se dostalo do skvělého rozpoložení a Fortune Bassey za dalších pár vteřin uháněl na hostující svatyni znovu. Ani na druhý pokus v krátkém časovém sledu se elitní střelec Dynama nemýlil a poslal domácí, kterých bylo na place o jednoho méně, do vedení. Směrem k Basseymu upalovala celá střídačka a radostí explodoval i celý zbytek stadionu.

Českým Budějovicím v závěru začalo přát i štěstí. Brankář Vorel zachytil hlavičku z úplného závěru utkání na brankové čáře. Dílo tak bylo dokonáno. Dynamo po otočce slaví fantastické vítězství 3:2 na druhým Slováckem. Domácí neporazitelnost Dynama ve FORTUNA:LIZE tak trvá i dál. Přesněji od 12. září!

David Horejš (trenér Dynama): "Tohle jsme tady asi nikdy nezažili. Průběh utkání tomu nenasvědčoval, Slovácko bylo v prvním poločase jednoznačně lepší a my jsme vůbec nehráli dobře. Do druhé půle jsme udělali střídání, hra se zvedla, ale Slovácko přidalo druhou branku a zápas kontrolovalo. Nakonec přišlo i vyloučení a my šli do deseti. Na to, co se ale na hřišti stalo pak, se tady bude ještě hodně dlouho vzpomínat. Mužstvo neskutečně nakopl gól z rohu Matěje Valenty a pak to bylo galapředstavení Fortuna Basseyho. To, že jsme to dneska dokázali otočit v deseti hráčích ukazuje, že mužstvo je zdravé. Ale je třeba přiznat, že při nás stálo štěstí."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Za 70 minut nedovolíme soupeři vůbec nic a za dalších 20 minut, když hrajeme o jednoho hráče víc v poli, má soupeř tři góly a dvě šance. Místo toho, abychom drželi balon, tlačili se dopředu, centrovali před bránu a dostali soupeře pod tlak, tak jsme začali balon nakopávat, přestali jsme běhat, nabízet se. Nikde jsme nebyli, v žádných prostorech a z toho pramenily dvě úplně stejné branky. To je trestuhodné a za mě ostuda."