České Budějovice se po reprezentační pauze vypravily v 10. kole FORTUNA:LIGY na hřiště ostravského Baníku. Cíl? Po třech nepovedených zápasech znovu urvat body do tabulky. A to se jim povedlo na jedničku. Dynamo potřetí v letošní sezoně zvítězilo venku, na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích vyhrálo po gólech Haise a Čmelíka 2:1.

Start do utkání? Dynamu snad ani lépe vyjít nemohl. Už ve 2. minutě našel centr ze strany do malého vápna kopačku Daniela Haise, který k údivu domácích fotbalistů i fanoušků poslal hostující tým do vedení. A mohlo být ještě lépe. Čavoše ale vychytal jistý Laštůvka. Baník chtěl mermomocí vyrovnat, nejprve ale pohořel před prázdnou brankou Klíma a po něm neuspěl ani v 15. minutě Almási.

Po 23 minutách se útočník domácího Baníku dostal do hlavní role znovu. Tentokrát měl gól na hlavě, bravurně ale zakročil brankář Janáček a zejména jeho zásluhou mohla zůstat obsluha světelné tabule v klidu. Faktem ale bylo, že ostravští fotbalisté přidávali na tempu. Bohužel pro ně se to ale na skóre neprojevilo. Do kabin odcházelo spokojenější Dynamo, které vedlo 1:0.

Podobně skvělý vstup jako do prvního dějství prožilo Dynamo na začátku druhé půle. Nejprve přežila obrana a brankář Janáček první šanci Baníku, pak hosté sami udeřili. Lukáš Čmelík si naběhl za obranu, uklidil balon za gólmana Laštůvku a navýšil vedení svého týmu. V dalším průběhu druhých 45 minut měla více šancí Ostrava. Ve většině případů ale ztroskotala na vynikajícím Janáčkovi.

V průběhu posledních dvaceti minut třeba Almási nebo Kuzmanovič. Obří příležitosti ale zastavovali brankář Dynama a branková konstrukce. Vše se změnilo v 85. minutě, kdy se trefil Muhamed Tijani a vykřesal Baníku jiskru naděje. Tu už ale jeho tým nevyužil. Dynamo si tak z Baníku po vítězství 2:1 odvezlo všechny tři body.

Jozef Weber (trenér Dynama): "Po delší době máme radost. Třikrát v řadě jsme prohráli a věděli jsme, že Baník je pod tlak. Měli jsme výborný vstup do utkání, dařilo se nám soupeře držet daleko od šestnáctky. Hrálo se atraktivní zápas, šance se tvořily na obou stranách. V závěru nás domácí dostali pod tlak, což se dalo čekat, ale ustáli jsme to. Je třeba zmínit, že jsme měli docela dost štěstí, vynikající výkon podal brankář Janáček a také tři naši stopeři. Díky tomu jsme přečkali dlouhý závěr."