Čtvrtá výhra v řadě a znovu splněná norma třech vstřelených branek. Fotbalisté Dynama zaskočili Teplice a vezou si po gólech Brandnera, Javorka a Havla vítězství 3:1 ze Stínadel. Ve všech trefách Jihočechů měl prsty útočník Ivan Schranz.

Podepíše nebo se nepodepíše porážka 0:4 se Spartou v poháru na výkonu českobudějovických fotbalistů, kteří měli na svém kontě už tři ligové vítězství v řadě? To byla hlavní otázka před zápasem na severu Čech. Odpověď byla razantní. Jihočeši nedali domácímu celku šanci. Znovu nastříleli tři branky a vezou si z Teplic vítězství 3:1.

První střelu na bránu si už ve 4. minutě připsali domácí. Moulis vyzkoušel Jaroslava Drobného, který neměl s jeho pokusem výraznější problémy. Ovšem už ve stejné minutě ukázali Jihočeši, že se s nimi musí počítat a že budou nebezpeční. Trenér David Horejš řešil před utkáním dilema, koho nasadit na hrot útoku místo vykartovaného Ledeckého. Nakonec vsadil na Ivana Schranze a to se ukázalo jako skvělá volba. Už ve zmíněné čtvrté minutě našel Javorek centrem hlavu právě slovenského útočníka, který řádně vystrašil a protáhl Grigara, který jeho pokus s námahou vyrazil. V jedenácté minutě už se Jihočeši radovali. Pavel Novák vysunul dlouhým nákopem Schranze, ten se obtočil u levé autové čáry s míčem kolem Čmovse a jeho centr si ve vápně našel Patrik Brandner a dal ho pravačkou k tyči – 0:1.

V 19. minutě vyslal Novák znovu do úniku Schranze. Ten upaloval na branku, pak udělal kličku obránci, ale svůj pokus namířil do tyče. O dvě minuty později už se ale radoval společně se svými spoluhráči. Tentokrát se zjevil slovenský dlouhán na pravé straně. Dostal balon od Čoliče a jeho centr našel volného Petra Javorka, který zvýšil vedení svého celku – 2:0. Domácí vstup do utkání vůbec nezvládli a hosty nestíhali. Ve 26. minutě Ivan Schranz využil toho, že tepličtí beci si mysleli, že balon půjde do zámezí. Důsledně míč sledoval a po kontaktu se Schejbalem upadl. Sudí na nic nečekal a ukázal na značku pokutového kopu. K tomu si stejně jako proti Karviné stoupl Lukáš Havel a střelou pod horní tyč zvýšil vedení svého celku – 3:0.

Teplický kouč reagoval střídáním a přeskupením sestavy. Místo třech obránců vzadu začali domácí hrát systém 4 – 4 – 2. Dokázali se tím dostat do hry, ale co nedokázali, to bylo překonat gólmana Jaroslava Drobného. Největší šanci měl ve 35. minutě Vondrášek, ke kterému nasměroval míč hlavou Řezníček, ale jeho pokus z první z malého vápna do protipohybu českobudějovický gólman reflexivně vytáhl. Hosté měli ještě dvě zajímavé příležitosti vstřelit čtvrtý gól, což by se jim v teplicích povedlo vůbec poprvé v historii, ale Javorek, ani Mrsič nemířili přesně. Na druhé straně předvedl ve 45. minutě důležitý zákrok po trestném kopu Petra Mareše Drobný a do kabin se šlo za stavu 3:0 pro hosty.

Možná klíčový zákrok pro další vývoj zápasu předvedl Jaroslav Drobný ve 49. minutě. To se po levé straně protáhl Moulis, nacentroval před branku, kde byl ve vápně úplně volný Patrik Žitný. Míč si zpracoval, připravil si střelu, ale Drobný proti němu skvěle vyběhl a jeho pokus vyrazil. Teplice byly živější než v první půli. Zároveň se domácí dostávali i do více příležitostí, ale nakládali s nimi špatně, nebo naráželi na skvělého Drobného. Jihočeši měli největší příležitost druhé půle v 53. minutě, kdy upaloval na branku z levé strany Mršič, ale Grigar proti němu skvěle vyběhl a jeho střelu zneškodnil. Hosté ve druhé půli hlavně bránili svůj náskok. V 74. minutě se Teplice radovaly z gólu, ale dorážka Řezníčka byla z ofsajdu. Gól přišel až v 82. minutě, kdy za šestnáctkou napřáhl Petr Mareš. Jeho střela ve vzduchu zaplavala a zapadla k tyči – 1:3. V závěru ještě domácí zatlačili Dynamo do defenzivy, ale gólu už se nedočkali a slavit tak mohli Jihočeši, kteří svého soupeře v tabulce přeskočili.

David Horejš, trenér SK Dynamo ČB: Jsem strašně rád, že naše série pokračuje. Zase jsme dokázali vyhrát a zase jsme dali tři branky. První poločas jsme zvládli velice dobře. Měli jsme výborný pohyb, dobře jsme kombinovali a vytvářeli si šance. Domácí jsme zaskočili a byli jsme jasně lepší. Dostali jsme se do vedení 3:0 a to bylo strašně důležitý. První poločas byl z naší strany hodně dobrý. Ve druhé půli je třeba říct, že nás podržel Jaroslav Drobný, když zlikvidoval šanci na začátku. Hru jsme ale jinak kontrolovali. Mužstvo hrálo dozadu zodpovědně a koncentrovaně. Stopeři i gólman odehráli výborné utkání. Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Moc si toho vážíme a je to povzbuzení do další práce. Je vidět, že hráči pochopili, že dřina se vyplácí. Teď pro nás bude důležité na výhry navazovat.