České Budějovice v rámci 10. kola FORTUNA:LIGY zajížděly k souboji o důležité body na zlínskou Letnou. Do utkání sice vstoupili lépe domácí Ševci, jako první ale skórovalo Dynamo, když se poprvé v nejvyšší soutěži trefil Samuel Šigut. Dlouho to vypadalo na tříbodový zisk, v závěru se ale trefil také domácí Antonín Fantiš a utkání skončilo 1:1.

Do utkání vstoupili lépe zlínští fotbalisté, ti si v úvodu vytvořili výhodu standardní situace, po níž přišlo nebezpečné zakončení. Střela nakonec ale šla kolem Janáčkovy tyče. V následujících minutách dynamáci přišli s pár hezkými kombinacemi na polovině Zlína, k většímu ohrožení branky domácích ovšem nevedly. V 18. minutě se před velkým vápnem míč dostal na kopačky domácího Cedidly, jenž tvrdou ranou prověřil Janáčka. Brankář Dynama si s dělovkou poradil a vyrazil ji skvělým zákrokem do bezpečí. Na druhé straně se ve 26. minutě do slibné šance dostával Šigut s Adediranem, všechno snažení ale zhatil zdvižený praporek. Těsně před 40. minutou si Jihočeši připravili dvě dobré příležitosti. Nejprve se ve středu hřiště k míči dostal Čermák a vypálil, jeho pokus ale proletěl jen vedle levé tyče Rakovanovy branky.

O chvíli déle zas českobudějovičtí fotbalisté předvedli ukázkový brejk. Sladký vyvezl balon, našel Skaláka a ten posunul do leva na Musu Alliho, který střelou mířící na zadní tyč orazítkoval břevno. A znovu Musa Alli. Po chybě v defenzivě domácích Adediran dobře našel Čermáka, jenž nigérijskému fotbalistovi předložil na penaltu a ten se ani tentokráte bohužel nedokázal prosadit. Přeci jen to ale Dynamu do konce poločasu vyšlo! V nastavení prvního poločasu se na levé straně dobře uvolnil Trummer, přihrál Skalákovi a jeho tvrdou dělovku jen před sebe vyrazil brankář Rakovan. Tam stál připravený Samuel Šigut a připsal si první ligovou branku, 1:0 pro Dynamo. A tímto výsledkem také první dějství skončilo.

Do toho druhého vkročili lépe opět domácí fotbalisté, ti si hned po čtyřech odehraných minutách vytvořili dobrou příležitost ke skórování, ale Králik skvělým obranným zákrokem vyrovnání odvrátil. Po hodině hry se Ševci dostali do další slibné šance, Simerský ale po Vukadinovičově centru zamířil hlavou vedle. Své si řeklo také Dynamo, v 66. minutě se ze strany sám na Rakovana řítil Šigut, z těžké pozice ale skórovat nedokázal a následoval roh. V 70. minutě si skvěle počínal Hellebrand, když na rohu velkého vápna vybojoval faul, Horovu nabídku ale domácí gólman stáhl do náruče. V 86. se domácí dočkali vyrovnání. Centr z pravé strany si našel Antonín Fantiš, jehož hlavičku tečoval těsně před brankovou čarou Tom Slončík a srovnal na konečných 1:1.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Je to zklamání, protože jsme si nechali vstřelit branku pět minut před koncem. Myslím si, že se tomu dalo předejít. Domácí pak ale stupňovali tempo a nakonec to byla asi zasloužená remíza. S fotbalem jsem moc spokojený nebyl, oba týmy byly nervózní a hodně se chybovalo. Očekával jsem více kvality."

Pavel Vrba (trenér Zlína): "Zápas se z mého pohledu pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Na druhou stranu, po námi vstřelené brance jsme ve druhém poločasu byli mnohem blíž k vítězství. Mrzí mě, že se nám to nakonec nepodařilo zlomit úplně. Bohužel, v první půli jsme nebyli tak aktivní, jak jsme chtěli být. Pomohla nám střídání, noví hráči to oživili a druhý poločas už podle mého názoru vypadal slušně."