České Budějovice se po reprezentační pauze vydaly do hlavního města Prahy, kde se střetly s tamní Spartou. První branka utkání padla v 17. minutě, na starosti ji měl finský středopolař Kaan Kairinen. Domácí pak během zápasu přidali ještě tři branky, postupně se trefili Jakub Pešek, Asger Sörensen a Michal Ševčík a Dynamo tak na Letné prohrálo 0:4.

Utkání na vyprodané pražské Letné bylo v úvodních minutách vyrovnané, první velkou šanci zápasu si však po devíti minutách hry připsali českobudějovičtí fotbalisté. Hora po ose hřiště přesně přihrál mezi stopery Allimu, jeho pohotová rána ale jen těsně minula pravou tyč sparťanské branky. A když se nepodařilo skórovat Jihočechům, tak Pražanům ano. V 17. minutě Karabec přihrál Kaanu Kairinenovi a ten se krásnou ranou na zadní tyč trefil přesně, 1:0 pro Spartu. Ve 25. minutě se domácí útočník Kuchta snažil proniknout přes Nikla, tito dva spolu sváděli souboj nějakých 30 metrů, útočná akce Sparty ovšem skončila rohovým kopem. O chvíli později se na polovině letenského celku k míči dostal Hellebrand, jenž zkusil vystřelit. Jeho projektil ale letěl nad Vindahlovu branku. Stejně se ve 33. minutě prezentoval i Čermák. Ve stejné minutě se na druhé straně v dobré příležitosti ocitl Pešek, jeho rána levačkou ale zamířila nad branku Šípoše. Obrovskou příležitost měl takřka vzápětí sparťan Kuchta, jeho zakončení ale mířilo taktéž nad branku Dynama. Přeci jenom to Letenským ještě do poločasu ovšem vyšlo. Kuchta kolmicí vysunul Jakuba Peška, jenž obešel vyběhnuvšího Šípoše a poslal míč do odkryté branky.

Druhé dějství bohužel začalo tak, jak skončilo to první. Sparťané ve 46. minutě kopali standardní situaci, Kairinen posadil míč přesně na hlavu Asgera Sörensena a bylo to už 3:0 pro domácí. České Budějovice se dostávaly do některých brejkových situací, žádná branku ale nepřinesla. Alli se v jedné z nich snažil ukličkovat Vitíka, následně posadil míč na hlavu Šiguta, ten byl ale nepřesný. V 65. minutě Laci načechral míč mezi penaltu a malé vápno pro Sörensena, proti němu se ale skvělým zákrokem předvedl Šípoš. Vzápětí šlo Dynamo do protiútoku, který po levé straně vedl Alli, Nigérijec předložil do druhé vlny Hellebrandovi, jehož střela byla sražená. Dalším skórujícím v utkání byl domácí Michal Ševčík, v 76. minutě k němu doputoval míč z levé strany hřiště a letenský fotbalista už pouze odklízel do odkryté branky, 0:4 z pohledu Jihočechů. Žádná branka už ve zbývajících minutách zápasu nepadla a Dynamo tak na Letné prohrálo o čtyři góly.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Sparta dneska vyhrála zaslouženě. My bychom mohli pomýšlet na nějaký bodový zisk jedině v případě, kdybychom se vyvarovali osobních chyb, což se nám ale nepovedlo. Sparta naše chyby potrestala, výsledek hovoří za vše. Podle mě je Sparta aktuálně nejlepší ligový tým, jak formou, tak kvalitou, dneska se to ukázalo."