České Budějovice v rámci 24. kola FORTUNA:LIGY na Střeleckém ostrově hostily FC Zlín a chtěly do tabulky získat tři body, které by byly velmi důležité. Jihočeši do duelu vstoupili skvěle, hned v úvodu zápasu se trefil Jan Suchan. Ten se pak trefil ještě jednou, když v 75. minutě za stavu 1:1 vrátil Dynamu vedení. Budějovice však třetí domácí jarní výhru v řadě nepřidaly, v nastavení se trefil zlínský Janetzký a utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

Dynamo do zápasu vstoupilo skvěle. Hned ve 2. minutě po pravé straně hřiště utekl Šigut, přihrál výborně pod sebe a Jan Suchan tvrdou ranou levačkou prostřelil Dostála. Bleskové vedení Jihočechů, 1:0. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Zlínští v 7. minutě zahrávali rohový kop a na malém vápně Dynama došlo k velkému závaru. Nejprve Cedidla poslal míč do tyče a od ní se balon odrazil k Jakubu Černínovi, jenž svým důrazem srovnal na 1:1. Hned vzápětí se Zlín prokombinoval do další šance, Slončíka ale skvěle vychytal Šípoš. Hrozily také České Budějovice, Hellebrand ve středu hřiště ustál tvrdý souboj, vyvezl míč a snažil se před bránu přihrát Ondráškovi, jeho přihrávka ale byla sražená. Ve 34. minutě rozhodčí Pechanec nařídil penaltu pro Dynamo, po dlouhé konzultaci s VARem se nakonec šel podívat k monitoru a pokutový kop následně zrušil. I proto se šlo do poločasové přestávky za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase se dlouho nic závažného nedělo, to ale skončilo počátkem 75. minuty. Musa Alli unikal po levé straně, píchl si balon a nechal se za žlutou kartu faulovat zlínským obráncem Cedidlou. K balonu se postavil Jan Suchan a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Svým druhým gólem v zápase tak poslal Dynamo do vedení 2:1. Už to vypadalo, že Jihočeši budou brát všechny tři body i ve třetím jarním domácím utkáním v řadě, díky brance Jakuba Janetzkého z 90. minuty se tak ovšem nestalo. Utkání skončilo 2:2 a oba týmy si body rozdělily.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Hodnotí se mi to těžce, ale i tohle fotbal přináší. Do zápasu jsme tou skvělou akcí vstoupili výborně, pak naším problémem ale zase byly standardní situace. Ve druhé půli jsme byli více na balonu, byli jsme lepším týmem, nechali jsme si v závěru ale od Zlína vyrovnat. Zítra se musíme podívat na video a vyhodnotit si to."