Fotbalisté Dynama v prvním semifinálovém zápase skupiny o umístění ve FORTUNA:LIZE hostili na domácím hřišti liberecký Slovan. Po ne příliš povedeném začátku, kdy Severočeši už po deseti minutách vedli o dvě branky, se České Budějovice během následující části utkání prezentovaly velmi dobrým a aktivním výkonem. To Jihočechům přineslo úspěch v podobě tří vstřelených branek a vítězství 3:2. Za Dynamo se trefili Hellebrand, Adediran a Králik.

Do utkání vstoupilo mnohem aktivněji Dynamo, které se od úvodní minuty snažilo diktovat tempo hry. Hned ve druhé minutě se za hranicí šestnáctky do rány z voleje opřel Čermák, jeho pokus byl ale zablokovaný. V 7. minutě ale přišla chyba v defenzivě domácích, Frýdek unikl po levé straně a do vápna předložil Victorovi Olatunjimu, jenž se nemýlil a poslal Liberec do vedení. O tři minuty později se krásnou individuální akcí blýskl hostující Lubomír Tupta a povedenou střelou na zadní tyč uklidil balon do Šípošovy branky. Hne záhy však Dynamo mohlo snížit, Hora vybojoval míč pro Čermáka, který vypálil parádně zpoza vápna a jen znamenitý zákrok Bačkovského uchránil od gólu v jejich síti.

Ve 25. minutě se domácí fotbalisté už prosadili. Hora našel dobrou přihrávkou lépe postaveného Patrika Hellebranda a ten krásnou střelou na zadní tyč nedal Bačkovskému šanci, 1:2. Po půl hodině hry přidali liberečtí fotbalisté třetí branku, kterou vstřelil Filip Prebsl, jeho branka ovšem po konzultaci s VAR uznána nebyla. České Budějovice ale byly při chuti i nadále a ve 38. si po Hellebradnově sraženém pasu našel míč Čavoš, který si ho ve vzduchu výborně připravil a jeho následnou ranou jen těsně minul zařízení. Pět minut před koncem prvního poločasu už ale bylo vyrovnáno! Na začátku akce byl Sluka, ten dobře do vápna posunul Čermákovi, který šikovně zapracoval s míčem ve vápně a poslal ho pod sebe Quadrimu Adediranovi, jenž tečovanou střelou srovnal stav zápasu na 2:2. Za stejného stavu šly oba celky do poločasové přestávky.

Dynamo vstoupilo do druhého poločasu tak, jak se prezentovalo v tom prvním. Aktivně. A v 50. minutě dokonalo obrat. Horův centr ze standardní situace prodloužil hlavou Martin Králik a míč skončil v liberecké síti, 3:2 pro Dynamo. V 54. minutě vyrazil Slovan do rychlého kontru po rohovém kopu, na jehož konci byl Preisler, míč ale poslal hlavou nad. A tak po hodině hry mohl domácí celek svůj náskok zvýšit, Čavoš ale nádhernou tvrdou ranou trefil pouze spojnici Slovanu.

V 80. minutě se ve velké příležitosti ocitl Potočný, kterému dobře přiklepl míč Hais, první jmenovaný ale jen těsně přestřelil. V 84. minutě ještě druhou žlutou kartu a zároveň červenou po faulu na Hellebranda viděl hostující Červ. Stejná situace se odehrála v nastavení druhé půle, kdy se za faul a druhou žlutou kartu předčasně do kabin pakoval domácí Čermák. V poslední nastavené minutě ještě hostující tým trefil po obrovské šanci břevno, defenziva domácích ale nebezpečí odvrátila a Dynamo tak zvítězilo 3:2.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Vstoupili jsme dobře do utkání, pak jsme ale udělali chybu a ještě jednu situaci jsme nevyřešili dobře a prohrávali 0:2. Celý zápas jsme ale byli lepší, ukázali jsme sílu, morál a kvalitu. Zaslouženě jsme vyhráli a mohlo to skončit i větším rozdílem."

Luboš Kozel (trenér Liberce): "Úplně spokojený nejsem. Myslím si, že ve hře byli domácí většinu utkání lepší. Dostali jsme se lacino do vedení a to nám moc ukolíbalo. Nehráli jsme dobře, nebránili jsme dobře a ztráceli míče. Domácí zaslouženě vyrovnali, ve druhé půli jsme pak nepohlídali standardku. Je to ale pořád ještě poločas, budeme se chtít zlepšit a doma to urvat na svou stranu."