České Budějovice v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY na domácím hřišti přivítaly tým z Hradce Králové a chtěly se porvat o důležité body do tabulky. Zápas ale nezačal tak, jak by si Jihočeši představovali. Už po čtyřech minutách hosty poslal do vedení ex-budějovický Čmelík a těsně před koncem prvního poločasu se ještě prosadil hostující Kučera. Dynamo se v druhé půli neprosadilo ani jednou a Hradec Králové si tak z jihu Čech odvezl všechny tři body po výhře 2:0.

Začátek zápasu odstartoval pro Dynamo nešťastně. Hned ve 4. minutě se Horákův centr dostal k Lukáši Čmelíkovi, ten zachoval chladnou hlavu a ranou o zem poslal Votroky do vedení. Dynamo poté začalo více kombinovat a mělo míč na svých kopačkách, žádnou nebezpečnější šanci si ale nevytvořilo. Nebezpeční byli naopak hosté z Hradce Králové. Ve 25. minutě krásnými nůžkami zakončoval Kučera, domácí Nikl ale balon směřující do branky vykopl. Jihočeši si v průběhu první půle vytvořili pár standardních situací, žádná k brance ovšem nevedla. V nastavení prvního poločasu se po Čmelíkově rohu a velkém zmatku a odrazech ve vápně domácích k zakončení dostal Jakub Kučera a fotbalisté ve žlutých dresech vedli už 2:0.

Do druhého dějství domácí poslali dva nové hráče, konkrétně Hellebranda se Šigutem. České Budějovice chtěly hrát fotbal, hrozil ovšem zase Hradec. Čmelík nezpracoval ideálně přihrávku a balon se od něj odrazil Vašulínovi, jenž orazítkoval pravou tyč Šípošovy branky. V 55. minutě vyslal Hubínek za obranu Ondráška, který byl u balonu také dříve, zajímavá akce ale skončila volným přímým kopem hostů. V 67. z ničeho nic Východočeši mohli vést už o tři branky. Aktivní Čmelík si z levé strany navedl míč na střed a krásnou střelou orazítkoval spojnici branky Dynama. Českobudějovičtí fotbalisté se v závěru ještě snažili duel zdramatizovat, bohužel však neúspěšně. S královéhradeckými Votroky tak na domácí půdě padli 0:2.

Trenér Dynama Tomáš Zápotočný: "Je vidět, že jsme psychicky dole, hráči mají aktuální špatnou situaci v hlavách. Nedrží nás ani naši zkušení hráči. Šli jsme do zápasu odhodlaní, ale hned první střela na branku skončila v naší síti. Nechytili jsme začátek a postupem času bylo vidět, že tým dneska na otočení utkání sílu nemá."