České Budějovice ve 21. kole FORTUNA:LIGY zajížděly na sever Čech, kde se střetly s tamním Jabloncem. Tým pod vedením trenérského dua Lerch – Kladrubský chtěl navázat na výkon proti Baníku a pod Ještědem zabojovat o body. Po prvním poločase skóre bylo nerozhodné 1:1, v tom druhém ovšem zelenobílý celek vstřelil čtyři branky, Dynamo jen jednu a utkání tak skončilo 5:2 pro domácí.

Do utkání vstoupili lépe domácí fotbalisté. Ti se hned v úvodu prokombinovali až do pokutového území. Tam se míč odrazil na pravačku Dominika Pleštila, který měl slušnou šanci. Šípoš ho ale vychytal. V 8. minutě měl na druhé straně velkou šanci Musa Alli, který ale těsně minul branku a brankář Hanuš následně rozehrával od branky. Nedáš – dostaneš. Toto pravidlo se opět potvrdilo. Brankář Dynama Šípoš vyrazil hlavičku pouze před sebe a Vachtang Čanturišvili otevřel skóre. O deset minut později už ale bylo vyrovnáno! Centr od Suchana od rohového praporku propadl až k Patriku Hellebrandovi, jenž levačkou skrz houštinu těl vyrovnal. Během prvního poločasu už žádná branka nepadla a do poločasové přestávky se tak šlo za nerozhodného stavu.

Severočeši si v úvodu druhého dějství vzali ale své vedení zpět na svou stranu. Centr z pravé strany propadl k Jakubu Martincovi a Dynamo prohrávalo 1:2. V 58. minutě už to bylo o tři branky. Nebyla posadil měkký centr na hlavu Nemanji Tekijaškiho a zelenobílí vedli už o dva góly. Uběhlo ale sotva pět minut a na drama bylo zaděláno. Trummer udržel míč, nahrál Janu Suchanovi a ten krásnou ranou na zadní snížil, 2:3 z pohledu Dynama. V 66. mohlo být srovnáno. Po hezké narážečce pálil z pozice na ose hřiště Marcel Čermák, z první ale bránu přestřelil. Jablonec pak v poslední dvacetiminutovce vsítil ještě dvě branky. Kratochvíl vybídl Sebastiána Nebylu a ten ke dvoum asistencím přidal i branku. V nastaveném čase ještě pár vteřin po příchodu na hřiště skóroval Václav Drchal a upravil skóre na konečných 5:2 pro domácí.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Hodnotí se mi to hůře než minulý týden, ale jak jsem říkal, jdeme zápas od zápasu. První poločas jsme drželi krok, pak jsme hráče ale upozorňovali na vstup do druhého poločasu, ale inkasovali jsme. Pak jsme se ještě nadechli tím, že jsme snížili na 3:2, Jablonec pak ale přidal ještě dvě branky a zaslouženě zvítězil"