České Budějovice po reprezentační přestávce v rámci 8. kola FORTUNA:LIGY zavítaly na Hanou, kde se střetly s olomouckou Sigmou. Do utkání poprvé v základní sestavě zasáhla také dvojice hráčů Michal Hubínek se Samuelem Šigutem, naopak pouze na lavičce kvůli nemoci, kterou v týdnu prodělal, začal Patrik Hellebrand. Dynamo vstoupilo do utkání dobře, po Skalákově brance vedlo 1:0. Hanáci pak ale do poločasu utkání ještě díky dvěma brankám obrátili a Jihočeši tak v Olomouci 1:2 prohráli.

V úvodních vteřinách utkání Alli vypíchl na polovině hřiště jednomu z domácích hráčů míč a šel společně s Adediranem do protiútoku. Prvně jmenovaný fotbalista akci zakončil sám jeho slabší nohou a Macík si s jeho pokusem poradil. V následujících minutách zápasu se hrálo nahoru dolů, párkrát zahrozila domácí Sigma, taktéž ale českobudějovické Dynamo. V 19. minutě měla dobrou šanci Olomouc, když se po centru z pravé strany na zadní tyči zjevil Zmrzlý, ten ale jen těsně na balon nedosáhl. A tak Dynamo přišlo s odpovědí. Králik skvělou přihrávkou vysunul Musu Alliho, jenž přesně předložil Jiřímu Skalákovi a ten z první trefil přesně, 1:0 pro Dynamo.

Ve 22. minutě mohlo být ovšem rychle srovnáno. Pospíšilův rohový kop si našel Vraštil, hlavou ale zamířil vedle Janáčkovy branky. Ve 33. minutě už to ale Hanákům vyšlo. Breite posunul míč k penaltovému puntíku, kde se nacházel Lukáš Juliš a ten placírkou uklidil k tyči na 1:1. A to nebylo ze strany domácích v prvním poločase všechno. Pět minut před koncem poločasu si balon těsně za vápnem našel Breite, jehož střelu dokonale tečoval Jan Navrátil a poslal svůj tým do vedení. První dějství tedy skončilo za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhém poločase Dynamo předvádělo aktivní výkon, bylo více na balonu, kombinovalo a dostávalo se do šestnáctky soupeře. Ten ale v defenzivě neustále odolával. V 57. minutě se svou šancí ale přišli také fotbalisté v modrém, konkrétně Vodháněl. Ten si naběhl za českobudějovickou obranu a šel sám na brankáře. Janáček proti němu ovšem předvedl skvělý zákrok. V 67. minutě si zase na druhé straně za obranu naběhl Adediran, hodil si míč na pravou nohu a vypálil. Macík i přes potíže nakonec míč zkrotil. V 81. minutě za velkým vápnem zakončoval Skalák a jeho pokus ještě tečoval Zajíc, který se do sestavy kvůli zranění vrátil poprvé od dubna. Zajícova teč byla nebezpečná, gólman Olomouce ovšem balon nakonec chytil. V zápase se už nic dalšího nestalo a svěřenci Nikla a Zápotočného na Hané prohráli těsně o jednu branku.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Jsme hodně zklamaní. Zápas bych rozdělil do třech částí. První byla do našeho gólu, kdy to z naší strany nebylo vůbec špatné. Pak se do toho dostala Sigma, přehrávala nás a byli jsme rádi, že skončil první poločas. Ve druhém poločase jsme se dobře rozjeli a stupňovali jsme tempo. Soupeře jsme přehrávali, ale chyběla tam kvalita v soupeřově šestnáctce. Tam je třeba přidat. Bohužel pro nás jedeme domů s prázdnou."