Dynamo se k zápasu 21. kola FORTUNA:LIGY vydalo do Lokotrans Arény, kde kromě týmu z města Škodovky hraje své domácí bitvy také Hradec Králové. Jihočeši chtěli souboj sedmého s osmým vyhrát hned z několika důvodů, tím hlavní však bylo zapomenout na nepříznivou venkovní sérii. Nakročeno měly České Budějovice slibně, plán ale nakonec nevyšel. Dynamo s Hradcem remizovalo 2:2.

Hostující výběr z jižních Čech vstoupil do zápasu velice aktivně. Dynamo těžilo z dobré práce Mihálika, který se přihnal na polovinu soupeře a táhl slibnou akci už po dvou minutách, obrana soupeře ale v úvodu byla pozorná. Zaúřadovala také v 5. minutě, kdy útočník ve službách Českých Budějovic nastřelil tyč. Situaci ale předcházelo Mihálikovo postavení mimo hru. Do utkání se postupně dostával také Hradec Králové, v 11. minutě se dostal do obří šance Vašulín, jeho projektil ale potřebné gólové parametry naštěstí pro Dynamo neměl a proletěl daleko vedle levé tyče.

Votroci se osmělili a za dalších 8 minut se do velké příležitosti dostal také Novotný. Ani tentokrát se ale skóre neměnilo, parádní stopku vystavil střele do levé části branky jistý Šípoš. Na ránu z 26. minuty už byl ale gólman Dynama krátký. Akce vedená přes Vlkanovu a Mejdra skončila až u Jakuba Rady, který procpal míč i s pomocí brankové konstrukce do sítě. Hradec tak vedl 1:0.

Hra se po gólu uklidnila a v dalším průběhu poločasu se míč spíše přenášel z jedné strany na druhou. Dynamo sahalo po vyrovnávající brance ve 36. minutě, tedy 10 minut po gólu, který samo dostalo. Centr ze strany si našel Valenta, pozorný Fendrich ale srovnání střeleckého účtu zatím nedopustil. To až o pár minut později. České Budějovice v samém závěru poločasu, přesněji v první minutě nastavení, rozehrávaly rohový kop, který doletěl až na Micka van Burena. K nizozemského snajprovi se dostal míč po trase Hora, Havel a Dynamo tak odcházelo do kabin se spokojenějším výrazem. Po 45 minutách byl stav nerozhodný 1:1.

Poločasová pauza zřejmě povzbudila o něco lépe domácí Hradec. Na polovině Dynama zkoušel štěstí v průběhu několika prvních minut po restartu zápasu Vlkanova, on ani jeho týmový kolega Kubala ale Votrokům vedení dát nedokázali. Obsluha světelné tabule musela být naopak v pozoru při šanci na druhé straně hřiště. Právem. Mihálikova hlavička nejprve skončila na tyčce branky Hradce Králové, ve správný čas na správném místě však byl Michal Škoda, který z dorážky procpal míč do sítě. Dynamo tak otočilo a rázem sahalo po první venkovní výhře v sezoně.

Rozhodnuto ale ještě určitě nebylo. Hned za další 3 minutky se ke střele na hraně pokutového území Českých Budějovic odhodlal hradecký Prekop, gólman Šípoš byl ale i tentokrát pozorný. Utkání se z pohledu Dynama vyvíjelo slibně a v 64. minutě bylo ještě lépe. Druhou žlutou kartu ukázal hlavní sudí Radina hradeckému záložníkovi Kodešovi, který byl tak nucen odejít do sprch předčasně. České Budějovice tak zápas dohrávaly v početní výhodě. Dynamo se znalo ze třemi body a v 72. minutě se dožadovalo pokutového kopu po srážce Čoliće s Vlkanovou. Video ale ve prospěch hostů nerozhodlo.

Naopak na druhé straně už se penalta za další dvě minutky pískala. Stejný hráč Dynama, Benjamin Čolić, fauloval, dostal druhou žlutou kartu, stav hráčů na trávníku srovnal a z následné penalty vyrovnal Jakub Rada. Cesta za prvním venkovním vítězstvím se tak Českým Budějovicím ohromně zkomplikovala. Zápas už více gólů nenabídl, Dynamo tak sérii bez vítězství na venkovních trávnících, která trvá od začátku sezony, neprolomilo. Konečný stav utkání s Hradcem Králové 2:2.


Ohlasy trenérů

Miroslav Koubek (trenér Hradce): "Bylo to zajímavé a dramatické utkání dvou mužstev ze středu tabulky. Budějovice stejně jako doma se Spartou i dnes hrály dobře. My jsme po brance Jakuba Rady zbytečně ztráceli některé míče, soupeř z toho měl nebezpečné přechody a řadu standardek, hlavně rohů. Z jednoho nás potrestal a dal nám branku do šatny. To je vždy nepříjemné, byli jsme opařeni. Pak jsme zase neuhlídali standardku a soupeř vedl 2:1. Hráče chválím, že se za žádného okamžiku nevzdali, ale zlobím se, že jsme dostali dva góly po rohových kopech, na které jsme se velmi pečlivě připravovali. V Plzni jsme také dostali gól ze standardky, to je varovný signál. Problém nastal, když jsme šli do 10 hráčů. I v početním oslabení jsme dokázali soupeře zmáčknout, dostali jsme se k penaltě. Po vyloučení hráče Budějovic jsme sahali po třech bodech, asi šest rohů a obrovský závěrečný tlak. Bod je spravedlivý, Budějovice předvedly dobrý výkon. Chtěli jsme tři body, ale vývoj byl takový, že nakonec musíme bod brát."

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Byly to nervy až do úplného konce, každý chvilku tahal za kratší konec. Věděli jsme, že Hradec je tady v domácím azylu velice silný. Byli jsme na to připraveni a podali jsme velice slušný výkon. Až na pár úvodních minut jsme hru kontrolovali. Bylo důležité, že jsme do poločasu srovnali stav. Do druhé půle jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Dali jsme vedoucí branku. Pak nám ještě napomohla červená karta. Měli jsme hru jednoznačně pod kontrolou. Ale pak jsme se měli zachovat jinak, měli jsme hru kontrolovat víc, jako když byl soupeř v jedenácti. Když měli o jednoho méně, uchýlili jsme se k dlouhému nákopu. Pak z toho vzniknul zbytečný roh, penalta, červená karta a ještě gól. Trojitý trest. Dnes jsme se tu sami připravili o dva body. Na druhou stranu Hradec měl v posledních pěti minutách šest rohů a mohl to převrátit na svou stranu."