Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice v 19. kole prohráli na hřišti nováčka Hradce Králové 2:0. O branky domácích se postarali ve druhém poločase Fischer z penalty a Dvořák.

Ve stejném složení jako před týdnem proti Teplicím vstoupili Jihočeši i do zápasu na hřišti Hradce Králové. Domácí fotbalisté byli hned od úvodních minut častěji u balonu a v permanenci musela být především budějovická obrana a také gólman Pavel Kučera. Brankář Dynama musel první ošemetnou situaci v 19. minutě, kdy se Hochmeisterův nepovedený centr změnil v nepříjemnou střelu mířící přímo pod břevno. O pár minut později bylo opět horko před budějovickou bránou, kdy téměř z brankové čáry odvracel Roman Lengyel.

Jihočeši se dostávali do ohrožení soupeřovy brány jen velmi sporadicky a v první půli se v zajímavé šanci ocitl pouze Čirkin, jehož střelu odvrátil zády jeden z obránců. O chvíli později se do odraženého míče snažil opřít i Laštovka, jenže balon směřující na levou nohu poslal šajtlí druhé nohy vysoko nad. Největší gól ke skórování měl tak v úvodním poločase Vladimír Mišinský, který šel po krásném kolmém pasu Černého sám na Kučeru. Budějovický brankář včasným vyběhnutím ale skvěle zakročil a vychytal jasný gól.

Úvod druhého poločasu svěřencům Jaroslava Šilhavého vůbec nevyšel. Hned v 49. minutě uviděl za faul na polovině hřiště žlutou kartu Čirkin a o tři minuty později po souboji Laštovky s Dvořákem zapískal sudí Královec pokutový kop, který s přehledem proměnil Roman Fischer - 1:0. Aby toho nebylo málo, tak za další čtyři minuty uviděl po dalším zbytečném faulu na polovině hřiště druhou žlutou kartu Grigorij Čirkin a zápas tak pro něj předčasně skončil.

Po inkasované brance se hra sice opticky trochu vyrovnala, ale k vážnějším šancím měli Jihočeši daleko. Necelých dvacet minut před koncem navíc Kučerou vyraženou střelu Pilaře dorazil do odkryté brány Pavel Dvořák a bylo prakticky rozhodnuto. V dalším průběhu hry domácí výsledek kontrolovali a do jediného zakončení se po lehkém zaváhání obrany dostal Nitrianský, s jehož ranou si ale brankář Zich bez větších problémů poradil.

Střely na bránu

Hráčské statistiky

JMÉNO G AS SB SM ST RH OF FL FN ŽK ČK
Kučera Pavel 1
Laštovka Josef 1 1 53.
Horejš David
Lengyel Roman 1 2
Vulin Lovre 1
Nitrianský Milan (88) 1 2
Otepka Rudolf 3 3 2
Černák Peter 1
Čirkin Grigorij 1 2 49. 57.
Ondrášek Zdeněk (70) 1 1
Pecka Luboš (67) 1
Stráský Tomáš (67)
Timm Marián (70)
Mezlík Pavel (88)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty


Ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Samozřejmě jsem zklamaný z toho, že jsme nedokázali navázat na výkon z domácího prostředí ze zápasu s Teplicemi. Naopak jsme domácím nechali všechny body a navíc jsme přišli o dva hráče Čirkina s Laštovkou, kteří kvůli kartám nebudou moci nastoupit do dalšího zápasu. V prvním poločase jsme to dobře odbránili, jenže pak jsme inkasovali z penalty a i když byl poté ještě vyloučený Čirkin, nezabalili jsme to a snažili jsme se vyrovnat. Domácí pak ale dali ještě jeden gól a nezbývá mi nic jiného než jim pogratulovat ke třem bodům."

Václav Kotal (trenér Hradce Králové): "Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Chtěli jsme se prosadit svojí hrou, i když tedy ten terén byl velmi těžký a nepřál kombinaci. Navíc trávním nebyl ani mokrý, takže to hodně drhlo a nehrálo se lehko. V prvním poločase jsme si přesto tu jednu šanci vytvořili, jenže Vláďa Mišinský jí neproměnil. Hráče jsem nabádal, že mají být trpěliví, protože ta hra proti deseti dobře bránícím soupeřům je velmi složitá. Díky té trpělivosti jsme dokázali vstřelit dva góly, a proto si myslím, že naše vítězství bylo zasloužené."