České Budějovice v rámci 18. kola FORTUNA:LIGY zajížděly do západočeské metropole k souboji s tamní plzeňskou Viktorií a chtěly zopakovat srdnatý výkon ze hřiště Slavie. Červenomodří se ale po necelých dvaceti minutách dostali díky proměněné penaltě Erika Jirky do vedení a do poločasu přidal ještě jednu branku Jan Kliment. Ve druhém dějství si Plzeň své vedení pohlídala a po dalších brankách Robina Hranáče, Johna Mosquery a Pavla Buchy zvítězila 5:0.

V úvodních minutách utkání byli plzeňští fotbalisté více na balonu a před brankou Šípoše měli pár závarů, žádná situace ovšem velkým ohrožením českobudějovické branky neskončila. Dynamo se v 9. minutě po dobré kombinaci dostalo k výhodě rohového kopu, jehož výsledkem byl ale rychlý brejk domácích. Bucha v něm nahrával Hranáčovi, toho ale skvěle vychytal Šípoš. V 15. minutě se ke střele dostal Viktorián Cadu a jeho pokus zablokoval Havel, domácí se kvůli možnému zahrání rukou dožadovali penalty. Rozhodčí Petřík se po konzultaci s VARem šel podívat k obrazovce a penaltu následně nařídil. Tu bezpečně proměnil Erik Jirka a Plzeň vedla 1:0. Domácím vstřelená branka vlila krev do žil a hned o dvě minuty později si ve vápně o balon křikl Jirka, jeho projektil ale gólman Dynama lapil.

Ve 22. už to ovšem Viktorii vyšlo a radovala se podruhé. Dobrý míč za obranu dostal Jan Kliment, který šel sám na bránu a levou nohou poslal míč k zadní tyči. Bleskově se pokoušel snížit Hellebrand, který si navedl balon na levou nohu a prověřil Staňka, plzeňský brankář balon vyrazil na roh. Do dvou velkých šancí se pak také dostal Vydra hájící domácí barvy, v obou příležitostech však selhal. Další zajímavou střelu v dresu Českých Budějovic si přichystal Trummer, který jeho silnější levačkou ze střední vzdálenosti vypálil a Staněk balon vyrazil opět na rohový kop. V nastavení prvního poločasu ještě Jihočeši přišli s dobrou akcí po ose Sladký – Adediran – Alli, když poslední jmenovaný zakončil vysoko nad. Žádná branka v prvním dějství už ale nepadla a Dynamo tak do druhé půle šlo s dvougólovým mankem.

Začátek druhého poločasu přinesl aktivitu Českých Budějovic, když měly pár rohových kopu krátce za sebou. Z žádného však branku vytěžit nedokázaly. V 51. minutě šel do nebezpečného brejku Suchan, který si dobře obhodil stopera domácích a byl faulován za žlutou kartu. Sám Suchan přímý volný kop ze slibné pozice zahrával, trefil ale pouze zeď. Domácí byli nebezpeční z rychlých přechodů do útoku a jeden takový dobrým obranným zákrokem zhatil obránce Králik. Na co už ale obrana Dynama byla krátká, byla standardní situace plzeňských fotbalistů. Kalvachův centr z rohového kopu si našel Hejda, jehož hlavičku tečoval před Šípošem Robin Hranáč a bylo to už 3:0. Do obrovské šance se v 67. minutě dostal po dobré pobídce od Cadua Kopic, Šípoš ale jeho střelu fantasticky vyrazil. O pět minut později na druhé straně vyslal na Staňkovu svatyni povedenou střelu střídající Čermák, skvěle v tomto případě zasáhl i domácí gólman. Další velkou šanci Dynama měl v 82. minutě Hellebrand, který v těžké pozici zakončoval po Alliho pobídce, ovšem těsně vedle. A tak pět minut před koncem na druhé straně Kopic přesně našel Johna Mosqueru, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 4:0. To ale nebylo všechno. Pár vteřin před závěrečným hvizdem se odražený balon dostal k Pavlu Buchovi a ten nádhernou ranou upravil na konečných 5:0.

Vyjádření klubu k chování fanoušků během utkání

Naši hráči si váží podpory fanoušků na venkovním stadionu, podobné chování jako bylo dnešní narušování utkání vhazováním dýmovnic na hrací plochu je však pro tým spíše kontraproduktivní. Klub se chce od podobného chování fanoušků jednoznačně distancovat.