Atraktivní podívanou nabídlo 11. kolo FORTUNA:LIGY na jablonecké Střelnici. Dynamo si z utkání nakonec odneslo bod, přestože po většinu utkání díky dvěma slepeným brankám v prvním poločase vedlo. Domácí ovšem zachránil dvěma góly Martin Doležal. V dalším kole Jihočeši hostí pražskou Slavii.

Už po pár minutách hry mohlo jít Dynamo do vedení. Buren sklepl pro Mihálika, který z malého vápna nasměroval svou hlavičku jenom do míst, kde stál Vajner. Do vedení se tak dostal Jablonec. V patnácté minutě poslal centr do vápna Jan Krob a přesnou hlavičkou se prosadil Martin Doležal - 1:0.

Poté se Dynamo nadechlo k velkému obratu. Ve dvacáté minutě srovnal Matej Mršić, když krásnou střelou pokořil debutujícího brankáře soupeře – 1:1. O tři minuty později už Jihočeši vedli. Prostor ke střele dostal Ondřej Mihálik a jeho parádní pokus zapadl až do sítě – 1:2. Třetí gól mohl přidat Van Buren, ovšem jeho hlavičku zastavil na brankové čáře Vajner.

Na začátku druhého poločasu drželi balon více domácí fotbalisté, ale branku Vojtěch Vorla nijak neohrožovali. Klíčovou třetí branku mohl přidat Matej Mršić, který se šikovně uvolnil za vápnem, ale do střely dal až příliš razance a přestřelil.

Stoprocentní šanci čtvrt hodiny před koncem nevyužil Fortune Bassey, který po přihrávce od Burena zakončoval zcela sám před jabloneckým gólmanem. Na druhé straně byli domácí v koncovce úspěšnější. Důrazný Martin Doležal se dostal k hlavičce a druhým gólem v zápase rozhodl o konečné remíze 2:2.

Petr Rada (trenér Jablonce): „Byl to zápas rozdílných poločasů. Hosté byli hodně aktivní a dobře kombinovali, ale do vedení jsme šli my dobře zahranou standardní situací. Ale trápí nás, že déle neudržíme vedení. Střed hřiště jsme měli při inkasovaných brankách úplně volný. Druhý poločas jsme měli pod kontrolou podobně jako s Libercem. Měli jsme několikrát i smůlu. Před vyrovnáním nás podržel brankář Vajner a poté se nám povedlo vyrovnat. Třetí branka se nám už vstřelit nepodařila."

David Horejš (trenér Dynama): "Bod bereme, protože jsme narazili na soupeře, který je hodně kvalitní. Odehráli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. První nám vyšel, hráli jsme v něm skvěle. Soupeř šel sice do vedení, ale dokázali jsme rychle otočit. Byli jsme jednoznačně lepší, silní na balonu a dobře jsme kombinovali. Chtěli jsme soupeře vytáhnout, přehrávali jsme je ve středu hřiště. Jablonec předešel s příchodem Čvančary na 4-4-2, ale my jsme ho do šancí moc nepouštěli. Měli jsme tutovku na 3:1, bohužel jsme nedali a přišel trest. Druhou půli už jsme tak silní na míči nebyli. Podle mě rozhodla ta situace Basseye. Kdybychom odskočili na dvě branky, asi bychom si odtud odvezli tři body."