Ve 4. kole FORTUNA:LIGY českobudějovičtí fotbalisté na domácím hřišti přivítali plzeňskou Viktorii a chtěli získat první body do ligové tabulky. To se jim ale bohužel nepovedlo. Viktoria vedla po deseti minutách o dvě branky, Dynamo pak sice do poločasu stačilo snížit, ale ani to nestačilo. Za Západočechy se hattrickem blýskl Šulc, další dvě branky pak přidali Traoré s Buchou. Za Jihočechy skórovali Jakub Hora a Pavel Osmančík. Utkání tak skončilo 2:5 v neprospěch Dynama.

První gólová šance v utkání, kterou měli v 8. minutě na svědomí plzeňští fotbalisté, skončila v Janáčkově síti. Ibrahim Traoré si na polovině hřiště zpracoval právě Janáčkův odkop, vypálil a téměř z poloviny hřiště přeloboval českobudějovického brankáře a otevřel skóre. Netrvalo dlouho a bylo ještě hůře, Západočeši v 10. minutě skórovali podruhé. Centr z levé strany ve vápně Durosinmi přiklepl Pavlu Šulcovi a ten poslal Viktorii do dvougólového vedení.

Dynamo se ne a ne dostat do hry, a tak s další šancí přišla znovu Plzeň. Bucha se zmocnil na hranici vápna balonu a tvrdou ranou levačkou prověřil Janáčka, který skvělým zákrokem vytáhl míč na rohový kop. Další nebezpečnou situaci měli na svědomí hráči domácího celku, ti si po pěkné kombinaci vynutili standardní situaci těsně za hranicí velkého vápna. K ní se postavil J. Hora, trefil ale pouze zeď. A v akci znovu Hora, nejprve Vojtěch, poté Jakub. Vojtěch si na levé straně vzal míč a centroval do vápna. Jeho nabídka ale byla zastavena rukou a Dynamo tak mělo šanci v podobě pokutového kopu. Ten Jakub Hora bezpečně proměnil a České Budějovice šly do poločasové přestávky s jednogólovou ztrátou.

Druhý poločas začal pro Jihočechy tím nejhorším možným scénářem. Kopic ve 47. minutě na pravé straně vápna našel Pavla Buchu a ten ranou na zadní tyč prostřelil Janáčka, 3:1 pro hosty. V 53. se krásnou individuální akcí blýsknul Šulc, ten se dostal do vápna a předložil na zadní tyč Kopicovi, jenž ale ztroskotal na výborném Janáčkovi. Obrovskou šanci na druhé straně spálil v 67. minutě Adediran. Tomu na gólovou šanci skvěle z levé strany přihrával Čmelík, prvně jmenovaný ale svou tutovku poslal vedle branky Plzně. Gólová příležitost o dvě minuty později přišla také na druhé straně, ta už bohužel byla proměněna. Centrovaný balon od Buchy do branky usměrnil Pavel Šulc a Plzeň vedla 4:1. Malou naději Českým Budějovicím pak vykřesal ještě střídající Pavel Osmančík, jenž si věděl na malém vápně plzeňských fotbalistů s Horovo pobídkou a snížil na 2:4. V nastaveném čase ještě Viktoria vstřelila pátý gól, z penalty hattrick dokonal Pavel Šulc. Dynamo padlo na domácí půdě 2:5.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Porazili jsme se dneska jednoznačně sami. Nabídli jsme tak silnému soupeři, jako je Plzeň, dva góly během dvou minut. Jeden se může pustit na Silvestra a druhý taky po školácké chybě. Pořád se to opakuje, jen hlupáci dělají ty samé chyby. A my teď asi hlupáky ligy jsme. Hodnotí se mi to těžko, ještě jsem takový start v trenérské kariéře nezažil. Je to nepříjemné. Je to jako když boxer dostane v ringu těžký úder a my jsme se z něj ještě neprobudili. Ale vůbec nic nebalím a velí nám zvládnout to příští týden s Bohemkou."

Miroslav Koubek (trenér Plzně): "S utkáním jsem určitě spokojený, dali jsme pět branek. Do utkání jsme dobře vstoupili, dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Utkání jsme si opět zkomplikovali podobně jako proti Baníku na konci prvního poločasu. Trochu jsme zkoprněli, v šatně jsme si něco řekli a strašně nám pomohl třetí gól. Vytvořili jsme si i další šance, mám radost z herního projevu."