K utkání 3. kola FORTUNA:LIGY se České Budějovice vypravily do Hradce Králové, kde čekala na premiéru Malšovická aréna. Zbrusu nový a napěchovaný stadion sledoval gólovou smršť, bohužel pro Dynamo ale z velké většiny do jeho sítě. Votroci pokřtili hradecký svatostánek vítězstvím 5:1.

Nedá se říct, že by úvod zápasu patřil jednomu, nebo druhému týmu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a téměř vyprodaná Malšovická aréna sledovala skvělý fotbal. Do prvních šancí se přihnalo po více než deseti minutách Dynamo, Hais a Adediranem ale pohořeli na hradeckém brankáři Bajzovi. Skóre se poprvé měnilo v 19. minutě. Hradecká aréna zvedala nad hlavu choreo a sledovala, jak její tým rozehrává rohový kop. Míč skončil na zadní tyči, kde byl Heidenreich, který poslal balon před bránu na Daniela Vašulína. Ten se stal historicky prvním střelcem na novém stadionu.

Za další tři minuty bylo z pohledu Hradce ještě veseleji. Rychlý domácí protiútok Vašulína s Krejčím zakončil Daniel Horák a Votroci vedli o dvě branky. A to stále v prvním poločase nebylo všechno. Ladislav Krejčí ve 42. minutě zvýšil vedení Hradce Králové na 3:0. Krejčí zakončil samostatný únik a i když si Šípoš na balon sáhl, v jeho pohybu do branky nezabránil. V závěru poločasu se ještě nadechovali Jihočeši, další dobrou šanci Adedirana ale zlikvidovala obrana Hradce na brankové čáře. Do kabin tak šli spokojenější domácí hráči.

Zkusit s výsledkem něco udělat. S tímto mottem vstupovalo Dynamo do druhého poločasu. A ve 48. minutě se dočkalo. Střídající Vojtěch Hora těčovanou střelou na zadní tyč snížil stav zápasu na 1:3. Jenomže České Budějovice se radovaly jen chvilku. O minutu později na druhé straně uklidil centr ze strany do sítě Jakub Kučera a Hradec znovu vedl tříbrankovým rozdílem. V 58. minutě pak dostal Hradec šanci vedení ještě zvýšit. Pokutový kop po faulu jednoho z hostujících hráčů si vzal na starost Václav Pilař a nemýlil se. 5:1 pro Hradec Králové. Zápas tímto výsledkem nakonec i skončil. Branku Koubka na 6:1 v nastavení zápasu neposvětilo video kvůli ofsajdu.

Marek Nikl (trenér Dynama): „Hráli jsme v krásném prostředí, na novém stadionu, skvělá kulisa… a my jsme ten zápas nezvládli. Momentálně nám tam nic nespadne a přijde mi, že prakticky každá šance soupeře skončí gólem. To se dneska znovu potvrdilo. Jednoduše toho musíme hodně změnit a zlepšit. Pokud chceme být úspěšní, nemůžeme nechat soupeře z každé akce zahrozit.“