Českobudějovické Dynamo v rámci 11. kola FORTUNA:LIGY přivítalo slezský celek z Karviné a pro oba týmy to bylo velmi důležité utkání, neboť oba celky se nachází ve spodních patrech tabulky. Zápas na Střeleckém ostrově byl dlouho bez branek, to ale změnil v 87. Wale Musa Alli a vystřelil Dynamu velmi důležité tři body.

První zajímavější akci utkání předvedli hosté z Karviné. V 5. minutě se Iván uvolnil do pokutového území a z ostrého úhlu zkusil vypálit, jeho nebezpečný pokus ale pohotový Šípoš vyrazil na rohový kop. Se svým zakončením přišli v 10. minutě také domácí, Horův roh se na vápně odrazil k Hellebrandovi, ten byl ale dobře pokrytý a zakončit nedokázal. O chvíli déle šel do rychlého brejku Musa Alli, který odcentroval na Skaláka, obrana hostů ale dokázala nebezpečí odvrátit. V 17. minutě se Musa Alli dostal do další slibné akce, když si několikrát pohrál s hostujícím obránce, ukličkoval ho a vypálil. Jeho pokus ovšem pokryl brankář Holec. České Budějovice si během prvního dějství připsaly ještě několik útočných akcí, žádná z nich ale neskončila brankou. Karvinští branku vůbec neohrozili a do poločasu se tak šlo za bezbrankového stavu.

Úvod druhého poločasu přinesl zakončení Dynama, konkrétně se o něj postaral Hellebrand. Tomu Musa Alli z levé strany přihrál do středu hřiště, prvně jmenovaný si míč popotáhl a vypálil. Ovšem vysoko nad. Na druhé straně šli do rychlého brejku hráči v zeleném, na jehož konci měl být Akinyemi, balon ve vápně však netrefil. Po necelé hodině hry přišli dva zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve karvinští fotbalisté nebezpečně zakončovali, Šípoš si s jejich pokusem ovšem nadvakrát poradil. Na opačné straně pak z otočky vypálil Čermák, jeho střela ale neměla potřebou razanci ke skórování. Českobudějovičtí ale zvyšovali obrátky a Adediran měl pár minut po příchodu velkou šanci. Hellebrand po skvělé kombinaci vysunul Sladkého a ten pod sebou výborně hledal Adedirana, ten míč ale bohužel netrefil.

V 68. minutě se na pravé straně hřiště výborně uvolnil Hellebrand a přenesl hru na Musu Alliho, který si míč dobře popostrčil a nechal na sebe udělat žlutý faul. Následná standardní situace přinesla střelu Suchana, ta však byla zablokována. V 73. minutě na aktivního Musu Alliho byl faul v pokutovém území Karviné a rozhodčí nařídil penaltu. Celé situaci ale předcházel ofsajd a penalta byla odvolána. Jihočeši se ale přeci jen dočkali! V 87. minutě Adediran v hlavičkovém souboji prodloužil míč za sebe, kde byl Wale Musa Alli, který se dostal před obránce a překonal brankáře Holce. Dynamo v tu chvíli vedlo 1:0 a stejným výsledkem utkání také skončilo.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Jsme hrozně radí, že jsme tenhle zápas zvládli. Byli jsme si vědomi toho, že Karviná odehrála výborný zápas proti Liberci. Nebyl to dnes jednoduchý zápas, chtěl bych ale pochválit kluky za to jak plnili taktiku a věci, které jsme si řekli v týdnu. V prvním poločase se mi nelíbila naše předfinální a finální fáze, v druhé půli jsme se ale gólu dočkali. Trpělivě jsme čekali a naštěstí jsme se dočkali. Myslím, že nakonec jsme vyhráli zaslouženě."

Juraj Jarábek (trenér Karviné): "Chtěli jsme zde uhrát minimálně bod a myslím si, že jsme se na soupeře připravili dobře. V první části nám chyběla předfinální fáze a finální přihrávka, ale i tak jsme nepouštěli domácí do zakončení. Ve druhé půli to bylo vyrovnané, ale fotbal nám dnes ukázal svou škaredější tvář, když jsme po jednom nakopnutém míči dostali gól. Dnes to bylo kdo z koho, České Budějovice byly šťastnější. Domácí se po dvojnásobném vystřídání dostali do mírného tlaku, ale z toho gól nedali. Prosadili se z takové jednoduché akce, což by se nám stávat nemělo."