České Budějovice v rámci 13. kola FORTUNA:LIGY přivítaly na svém stadionu Pardubice, které před dnešním duelem měly v tabulce stejně bodů jako jihočeský celek. Pro oba týmy i z tohoto hlediska bylo utkání hodně důležité. Jedinou branku zápasu vstřelil Tomáš Zlatohlávek a Východočeši si ze Střeleckého Ostrova odvezli nejtěsnější možnou výhru.

První vážnější situace v utkání přišla v 8. minutě a na starosti jí měli hosté z Pardubic. Daněk dostal přihrávku ze strany na hranici šestnáctky, jeho pokus však mezi tři tyče nemířil. Kdo ale už mezi tři tyče zamířil přesně, byl hostující Tomáš Zlatohlávek. Tomu v pokutovém území přiťukl míč Hlavatý a prvně jmenovaný zamířil na zadní tyč, 1:0 pro Pardubice. Dlouho se pak hrálo spíše ve středu hřiště a bez gólových šancí. Ve 27. minutě se domácí dostali do první zajímavé šance, když si míč naváděl Šigut, jeho pokus ale skončil těsně vedle Budínského branky. Českobudějovičtí trenéři na nepříznivý vývoj zápasu ve 33. minutě zareagovali změnou, místo Čermáka a Hellebranda na hřiště přišli Adediran se Suchanem. A byl to právě Adediran, který se ve 41. minutě dostal z otočky ke střele, ta ovšem šla těsně vedle pardubické branky. V nastaveném čase si ještě na dobrý centr Adedirana na malé vápno nabíhal Skalák, tomu ale dva-tři kroky k zakončení chyběly. Do poločasové přestávky tak šlo Dynamo s jednobrankovou ztrátou.

Začátek druhého poločasu zastihl Jihočechy v lepším rozpoložení než v tom prvním. Dynamo bylo více na balonu a snažilo se vytvářet si šance, branka ze hry ale ani z žádné standardní situace nepadla. V 67. minutě byl nebezpečný pardubický Zlatohlávek, který se po výkopu od Budínského dral k míči, nakonec se ale přes domácího obránce prosadit nedokázal. V 74. minutě Musa Alli po hezké akci vybojoval rohový kop, po němž ale Budínský rozehrával od své branky. V zápase se poté už nic zajímavého nestalo a Dynamo tak na domácím stadionu 0:1 prohrálo.

Domácí trenér Marek Nikl: "Z naši strany to byl dneska jednoznačně nepovedený zápas, už od první minuty jsme z našeho týmu necítili energii. Všechno, co jsme předvedli, bylo špatně. Po celý zápas jsme se nedokázali dostat do tempa, nepomohli tomu ani změny v sestavě a v rozestavení. Pokusili jsme se hru zjednodušit, ale nepomohlo ani to. Dneska to byl tak slabý výkon, že jsme nemohli pomýšlet ani na bod."