Náročný týden završený vítězstvím. Dynamo v průběhu týdne přešlo v MOL Cupu přes Velké Hamry a doufalo, že v 7. kole FORTUNA:LIGY dokáže na Střeleckém ostrově vyzrát i na Jablonec. A to se povedlo. Po gólech Jakuba Hory a Waleho Musy Alliho vyhrálo 2:1.

Začátek to z pohledu Dynama nebyl nejlepší. Hned v 6. minutě při prvním výraznějším závaru před brankou gólman Dynama kapituloval. Hlavou ho překonal Miloš Kratochvíl a poslal Jablonec do vedení. Příznivý stav pro Severočechy vydržel až do 20. minuty. Aktivní Alli byl faulován v pokutovém území a Jakub Hora proměnil. Svou třetí úspěšnou penaltou v aktuální sezoně srovnal na 1:1. Dynamo bylo aktivní, v průběhu první půle už ale další branku přidat nedokázalo. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

O první výraznější vzrušení se postaral ve druhém dějství hned po pěti minutách domácí Ondrášek, který musel po druhé žluté kartě předčasně opustit hrací plochu. Ani to ale České Budějovice nerozhodilo. Naopak, střídající Hellebrand v 56. minutě po parádní akci předložil balon Walemu Musovi Allimu a ten svým prvním gólem za Dynamo poslal domácí do vedení 2:1. Tímto výsledkem nakonec zápas i skončil!

Fotogalerie

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Zápas se mi hodnotí pozitivně. Vyhráli jsme těžký zápas, ve kterém jsme hráli více než 30 minut o deseti. Musím před hráči smeknout, ubojovali to a ukázali charakter, za což jsme rádi. Dneska se mi ulevilo, že jsme to zvládli."