V rámci 18. kola FORTUNA:LIGY Dynamo na Střeleckém ostrově hostilo liberecký Slovan a chtělo navázat na středeční pohárovou výhru. Jihočeši ale ani jednou neskórovali, naopak soupeř ze severu Čech dvakrát. Trefili se Červ a z penalty Rondić, České Budějovice tak prohrály 0:2.

Na první vážnější situaci fanoušci na Střeleckém ostrově nečekali dlouho. Už ve 2. minutě hostující Višinský přeloboval domácí obranu a Frýdek se zjevil sám před Janáčkem, který si však připsal velmi důležitý zákrok. O chvíli později na pravé straně pelášil dopředu Adediran a poslal nebezpečný balon do vápna. Jeho zajímavá nabídka ale nikoho v černobílém dresu nenašla. Ve 14. minutě liberecký Olatunji vrátil míč zpět do druhé vlny na Valentu, jenž to z hranice vápna vyzkoušel. Janáček byl ale pozorný a jeho pokus vyboxoval.

Ve 27. minutě znovu tito dva liberečtí hráči spolupracovali, akorát si vyměnili role. Valenta nahrával, Olatunji si zpracoval míč a tvrdě vypálil na zadní tyč. Budějovický gólman ale vytáhl výborný zákrok a míč vyrazil. Ve 32. minutě se do šance prodíral Adediran, který se přes Gebre Selassieho ještě dostal, přes Prebsla už ovšem ne. Poté následovala série rohových kopů Jihočechů, žádné větší nebezpečí z nich ale nevzniklo. A tak hosté trestali. Lukáš Červ se za vápnem dostal k míči a přízemní střelou uklidil míč k Janáčkově pravé tyči. Hosté vedli 1:0. Náskok Slovanu mohl zvýšit těsně před odchodem do šaten Frýdek, který se před Janáčkem zjevil po přihrávce od svého spoluhráče úplně sám, branku ale přestřelil. Do přestávky tak Dynamo šlo s jednobrankovým mankem.

Po nedorozumění domácí defenzivy se ve 49. minutě hosté hnali do velké šance. Višinský z pravé strany poslal centr do vápna, Frýdek pustil míč za sebe na Preislera a jeho střelu vytěsnil výborně chytající Janáček. V 58. minutě už to Preislerovi vyšlo, jenže VAR odhalil ofsajdové postavení libereckých fotbalistů a gól tedy nemohl platit. O pět minut později se z pravé strany hřiště dostal míč na hranici velkého vápny k Čermákovi, od něj míč doputoval až ke Skovajsovi a ten dělovkou vysoko přestřelil Bačkovského branku. Na druhé straně mohli v 67. minutě hosté udeřit z rychlého protiútoku. Olatunji u postranní čáry udržel míč a následně vyslal do samostatného úniku Frýdka a vypadalo to, že z toho nakonec nebude ani zakončení. Brankáře však obešel a jeho střelu letící do brány Čermák vyhlavičkoval na rohový kop.

V 77. minutě Adediran dohrál u lajny protihráče a vyfasoval druhou žlutou kartu v zápase. Tu tedy následovala červená. Další rána pro Jihočechy přišla v 84. minutě. Ghali se hnal na Janáčka sám, po střetu s ním upadl a rozhodčí nařídil penaltu. Tu využil Imad Rondič a Liberec vedl o dvě branky. V závěru ještě krásnou střelou na zadní tyč mohl snížit Hellebrand, jeho projektil ale gólman Liberce vyrazil. České Budějovice tak Liberci na domácím hřišti podlehly 0:2.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Jsem zklamaný z výsledku, jsem zklamaný z předvedené hry. Musím pogratulovat k Liberci, který nás předčil prakticky ve všem. V agresivitě, v zakončení, v efektivitě. První poločas byl z naší strany ustrašený, druhý poločas jsme to zlepšili, ale stejně to byl náš nejhorší zápas za tu dobu, co tady jsme."

Luboš Kozel (trenér Liberce): "Dneska se mi zápas hodnotí dobře, protože jsme vyhráli venku a navíc zaslouženě. Už v první minutě jsme měli gólovku a v průběhu utkání přibývaly další. Myslím si, že vítězství je zasloužené a musím kluky za výkon pochválit."