Třikrát museli fotbalisté Dynama ve 24. kole FORTUNA:LIGY dotahovat náskok soupeře, aby si z Ďolíčku odvezli bodový zisk. V souboji s Pardubicemi třikrát prohrávali, ovšem vždy dokázali srovnat krok. Za Jihočechy se postupně trefili Hora, Havel a Čolić. V dalším kole hostí svěřenci Davida Horejše Jablonec.

Kvůli karetnímu trestu chyběl Matěj Valenta, do základní jedenáctky se vrátili Patrik Hellebrand a Matej Mršić. Na těžkém terénu v Ďolíčku jako první zahrozili domácí. Z velké vzdálenosti napřáhl ke střele Kostka a brankář Vorel musel zasahovat. Pardubicím se také povedlo dostat se vedení. Cadu se uvolnil na levé straně, našel ve vápně Tomáše Solila, který z první poslal míč do sítě – 1:0.

O chvilku později mohlo Dynamo srovnat. Na hrací ploše udržel míč Ondřej Mihálik, předložil ho Mateji Mršićovi, jenže jeho střelu doprostřed dokázal Letáček vyrazit nasd břevno. Vyrovnání se tak Jihočeši dočkali až těsně před koncem půle. Zhruba ze třiceti metrů napřáhl ke střele Jakub Hora a jeho tečovaný pokus doletěl až do branky – 1:1.

I druhý poločas nabídl atraktivní gólovou podívanou. Zpátky do vedení vrátil Pardubické v 50. minutě Kamil Vacek. Míč se k němu odrazil po průniku Hufa a bez přípravy ho poslal k tyči – 2:1. I na druhý gól soupeře dokázali černobílí zareagovat. Přímý kop doletěl až na hlavu Lukáše Havla, který zakončil přesně – 2:2.

Třetí gól Východočechů přišel po penaltě, kterou sudí u videa zkoumal několik minut. Tedy i kvůli technickým problémům. Pokutový kop následně proměnil Cadu - 3:2. Ani poté Dynamo nesložilo zbraně a rvalo se za vyrovnáním. Povedlo se, přímý kop si připravil Benjamin Čolić a krásnou ranou srovnal na konečných 3:3.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): „Věděli jsme, že nás čeká důležité utkání. Chtěli jsme v každém případě uhrát tři body. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, na horším terénu se nedařilo příliš kombinovat. Nakonec to dopadlo zřejmě zaslouženou remízou, která je pro nás poměrně hořká. Potřebovali jsme plný počet bodů."

David Horejš (trenér Dynama): „Na těžkém terénu se hrál dobrý fotbal, k čemuž přispěla obě mužstva. Padlo šest gólů, to se divákům muselo líbit. Pro trenéry to bylo přesně naopak. Když se venku třikrát prosadíme, tak bychom měli vyhrát. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme třikrát dotahovali, takže bod musíme brát. Pardubice odehrály dobrý zápas, ale mrzí nás laciné inkasované branky."