Zápas Hr. Králové - SK Dynamo

Martin Frantík (asistent trenéra): "Po odloženém prvním jarním kole v Teplicích jsme nastoupili k našemu prvnímu jarnímu zápasu. Do utkání jsme vstoupili hodně aktivně, chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a využívat rychlých přechodů do útoku. Což se nám vedlo a vypracovali jsme si několik slibných situací, kdy se ke střele dostali postupně Smolen, Timm, Klavík, Rein, Ometák a Sajtl. Bohužel bez potřebné razance. Jediná Sajtlova střela pořádně protáhla domácího brankaře. I po několika standardních situacích jsme nedokázali skórovat, a tak byla půle 0:0. O přestávce jsme hráčům zdůrazňovali, že se musí připravit na nátlakovou agresivní hru soupeře a na jejich nebezpečné standardní situace v nichž je jejich síla.

Bohužel jsme hned v první minutě po dvou obrovských individuálních chybách dostali branku, která nakopla domácí a byli po 20 minut lepším týmem a vyústilo to jednou ze standardních situací na které, jsme byli připraveni, ale další individuální chybou a nezodpovědností jsme nechali domácí zvýšit na 2:0. Po následném střídání se naše hra zvedla a vypracovali jsme si tlak a přišly i šance, nejprve se Smolen ocitl sám před brankařem, bohužel mu míč v rozhodující chvíli odskočil na dlouhou nohu. Ze stran jak od Nitrianského a Leštiny, tak Reina zleva letělo několik centrů bohužel jsme se neprosadili. V 75. minutě se uvolnil Rein a jeho pěknou střelu brankař vyrazil a důrazný Klavík dorazil hlavou míč do branky. Následovalo ještě několik rohů a střel, ale ta největší šance byla v poslední minutě, kdy Timm šel sám na brankaře, ale jeho zakončení brankář vyrazil. Musíme si přiznat a říci, že jsme domácím obě branky nabídli sami vlastní nezodpovědností a hrubými chybami. Obrovským lajdáctvím a nezodpovědností jsme ztratili body se soupeřem, který byl hratelný."