Ještě před nástupem na třítýdenní dovolenou se fotbalisté současného kádru ligového A-týmu dozvěděli, jaká je čeká budoucnost v největším jihočeském klubu. Vedení klubu po konzultaci s trenérem totiž připravilo první přesuny v kádru. Mezi odcházejícími hráči jsou například útočník Ľubomír Meszároš, Everson Lima, hostující hráči Ladislav Volešák s Janem Krobem a kariéru končící Tomáš Hunal!

Jihočeši do samého závěru sezony bojovali o setrvání v nejvyšší soutěži a s konečnou třináctou příčkou nepanuje na Střeleckém ostrově spokojenost. "Před startem ligy jsme měli vyšší cíle," říká generální manažer klubu Jiří Kotrba. Po nepovedeném podzimu, během kterého kouče Pavla Tobiáše nahradil Jaroslav Šilhavý, dokázali fotbalisté Dynama v jarní polovině sezony uhrát dvacet bodů. Právě tento bodový zisk stačil k tomu, aby trenér Šilhavý dostal důvěru i před sezonou 2010/2011.

Ještě před odchodem na dovolenou musel lodivod Dynama spolu se svým realizačním týmem předložit seznam osmnácti hráčů, na které bude sázet i v následující sezoně. "K těmto osmnácti hráčům jsme pak po dohodě s trenéry juniorky a dorostu přidali dalších šest mladých fotbalistů, kteří 7. června nastoupí do přípravy," vysvětluje Jiří Kotrba. O svou šanci v ligovém mužstvu tak během léta budou bojovat Vít Pešula (brankář, po zranění), Milan Nitrianský (obránce, hostování Čáslav), Pavel Novák (stoper, juniorka), Ondřej Sajtl (záložník, dorost U19), Michal Rakovan (záložník, juniorka), Adam Klavík (útočník, juniorka), Michal Kaňák (útočník, juniorka). Otazník stále visí nad setrváním zkušeného záložníka Rudolfa Otepky. "O jeho případném setrvání v klubu zatím stále jednáme. Každopádně do začátku přípravy chceme mít v tomto směru jasno," dodává Kotrba.

Zcela určitě se do přípravy na novou sezonu nezapojí útočník Ľubomír Meszároš, kterému na jihu Čech skončila smlouva. "Sice jsme na něj měli opci, ale nakonec jsme se rozhodli, že ji neuplatníme. Meszároš je zkušený fotbalista a ani on sám by nebyl spokojený s tím, kdyby vysedával na lavičce," pokračuje generální manažer. Své působení v klubu ukončil také Brazilec Everson Lima a hostující hráči Volešák s Krobem. Konec profesionální kariéry také oznámil brzy sedmatřicetiletý stoper Tomáš Hunal.

Podoba kádru pro přípravu a samotnou ligu není ale samozřejmě konečná. Vedení klubu bude v přestupním termínu usilovat o posílení kádru. Každopádně bude ale fungovat pravidlo, že pokud někdo další přijde, tak bude muset někdo jiný odejít. "Neradi bychom se dostali do situace, abychom v kádru měli pětadvacet zkušených fotbalistů a polovina z nich seděla na lavičce. Pokud by během léta přišel na přestup nějaký hráč, tak bude muset vždy jeden z těch trenéry vybraných osmnácti odejít," doplňuje Jiří Kotrba.

Seznam hráčů, kteří by měli 7. června nastoupit do přípravy
Brankáři: Zdeněk Křížek, Pavel Kučera, Vít Pešula.
Obránci: David Horejš, Marián Jarabica, Radim Koutný, Josef Laštovka, Martin Leština, Milan Nitrianský, Pavel Novák, Jan Riegel, Michael Žižka.
Záložníci: Petr Benát, Peter Černák, Fernando Tobias Hudson, Martin Jasanský, Rudolf Otepka (?), Michal Rakovan, Ondřej Sajtl, Petr Šíma.
Útočníci: Michal Kaňák, Adam Klavík, Pavel Mezlík, Zdeněk Ondrášek, Tomáš Sedláček, Tomáš Stráský.