Kabina Dynama České Budějovice se rozrůstá o výraznou fotbalovou osobnost! Právě dnes se k týmu totiž připojil bývalý hráč Slavie nebo Sparty Peter Grajciar. Zkušený středopolař bude trenérům k dispozici již v pohárovém zápase proti Jindřichově Hradci.
Peter Grajciar

Fotbalisté Dynama prožívají úspěšný vstup do sezony. Vedení klubu přesto usilovalo ještě o jednoho fotbalistu, který by zvýšil kvalitu kádru. Tím by měl být právě Peter Grajciar, který má na kontě například mistrovský titul s pražskou Slavií nebo s gruzínským Dinamem Tbilisi. „Věříme, že do klubu přichází fotbalista, který dokáže vstřelit gól ať už ze hry a nebo ze standardních situací. Je to fotbalista, který toho má v kariéře hodně za sebou a který nastupoval i za slovenskou reprezentaci. Svými zkušenostmi pomohl v loňské sezoně postoupit Příbrami do první ligy a budeme moc rádi, když by pomohl letos i nám," říká trenér A-týmu David Horejš.

Slovenský záložník Peter Grajciar začínal s fotbalem v Lokomotivě Zvolen. První ligu hrál poprvé v roce 2004 za FC Nitra. Poté přestoupil do Slavie, se kterou získal v sezoně 2008/09 mistrovský titul. Díky dobrým výkonům v sešívaném dresu si vybojoval angažmá v tureckém Konyasporu, za který odehrál 28 zápasů, v nichž vstřelil sedm branek. Poté hrál za pražskou Spartu a v roce 2013 přestoupil do gruzínského Dinama Tbilisi, se kterým získal mistrovský titul a pohár pro vítěze národního poháru.

Po zranění kolene hrál krátce za Vlašim a následně od roku 2015 do roku 2017 působil úspěšně také v polském klubu Śląsk Wrocław. V létě 2017 přestoupil do Příbrami a ve třiceti loňských druholigových zápasech zaznamenal sedm branek, z toho jednu do sítě Dynama. I díky němu tak Příbram na konci sezony postoupila do nejvyšší soutěže. Peter Grajciar stihl během své kariéry napříč různými státy nasbírat celkem 278 prvoligových startů, ve kterých nastřílel 42 gólů.

Zkušený čtyřiatřicetiletý záložník podepsal v Dynamu smlouvu do konce sezony. Klub je s hráčem navíc dohodnutý, že v případě oboustranné spokojenosti dojde k prodloužení kontraktu i na další období.