V posledním ligovém utkání na Slavii utrpěl zranění, kvůli kterému musel vystřídat. Středeční vyšetření prokázalo poškození lýtkového svalu. „Po verdiktu lékařského vyšetření Michael začal chodit na léčbu laserem a absolvovat další různé procedury,“ uvedl masér týmu Vladimír Adam. Nad startem Michaela Žižky proti Jablonci se však vznáší otazník. Zdravotní problémy dále mají i útočník Václav Mrkvička a záložník Petr Dolejš.

U Václava Mrkvičky a Dolejše by se však nemělo jednat o zranění vážnějšího charakteru. „Venca Mrkvička si ve středečním utkání s dorostem podvrtnul kotník,“ informoval Adam. „To ale bude opravdu rychle v pořádku,“ dodal.

Petr Dolejš pak má od doktorů na jeden den nařízený klid. „Měl nějaké potíže s kolenem,“ přiblížil Adam. Hbitý fotbalista by do neděle měl být také plně připraven naskočit do zápasu.

Mírně skeptičtější je Vladimír Adam v případě Michaela Žižky. „Ve čtvrtek začal vyklusávat, ale zda bude moci proti Jablonci nastoupit, to si nyní netroufám říct.“

V utkání se Slavií se Žižka poranil lýtkový sval. „Vyšetření ukázalo, že sval je poškozený. Ve středu se nad Michaelem radili oba dva naši doktoři, ale musíme počkat až do neděle, jak to bude vypadat,“ pravil Vladimír Adam.