Zkušený brankář Zdeněk Křížek nastoupil poprvé od 30. září do druholigového zápasu. V těžkém utkání na hřišti Vysočiny Jihlava podal zcela excelentní výkon, když v průběhu hry pochytal celou řadu velkých příležitostí domácího celku. I díky němu Dynamo uhrálo na hřišti druhého týmu tabulky remízu 1:1.
Zdeněk Křížek

Zdeňku, čekal jste, že bude zápas proti Jihlavě takto náročný a že si tolik zachytáte?
Věděli jsme, že jedeme ke kvalitnímu soupeři, kterému v zápase šlo o hodně. Bylo tedy jasné, že si Jihlava nějaké šance vytvoří. I když by někdo mohl říci, že nám v posledních zápasech už o nic nejde, my jsme se snažili, abychom tento zápas odehráli důstojně. Myslím, že se nám to povedlo a že jsme s domácím týmem odehráli slušný zápas. I když měla Jihlava ve druhém poločase převahu, bod za remízu 1:1 je pro nás zasloužený.

Úvod zápasu ale patřil Dynamu. Co se pak po gólu na 1:0 změnilo?
Prvních dvacet minut bylo z naší strany dobrých. Kombinovali jsme, měli jsme šance a dokonce jsme vstřelili gól na 1:0. Soupeř pak neměl již na co čekat a musel hrát trochu riskantněji. My jsme se navíc přizpůsobili jejich hře a po ztrátě míče jsme byli hodně roztažení a umožňovali jsme jim chodit do brejků. Z toho pak vznikaly ty jejich šance. I když ve druhém poločase měli domácí převahu, my jsme to dobře odbránili a celkově to byl oboustranně slušný zápas.

Vy osobně jste byl celý zápas ve velké permanenci. Jak se vám po tak dlouhé době chytalo?
Pro gólmana je vždy super, když tam hned na začátku zápasu něco přilítne a člověk si hned sáhne na balon. Je to rozhodně lepší, než když tam šedesát minut stojíte a pak tam přilétně nějaká nepříjemná nechytatelná střela. Já se na zápas strašně těšil a musím říct, že jsem si ho vyloženě užil (s úsměvem). Navíc jsme dokázali uhrát výsledek 1:1, takže určitě spokojenost.

Nyní vás čeká v sobotu domácí zápas s Varnsdorfem. Také v něm půjde o hodně, souhlasíte?
Na zápas s Varnsdorfem se moc těšíme. Víme, že po zápase budeme přebírat pohár pro vítěze soutěže a určitě chceme, aby tyto oslavy byly po našem vítězném zápase. Nečeká nás ale určitě nic lehkého, protože Varnsdorf je nepříjemný a silný soupeř. Musíme se na to v týdnu dobře připravit a nic nepodcenit. My nechceme tu sezonu pouze nějak dohrát, stále hrajeme za klub, za Dynamo a tuto vydařenou sezonu chceme doma zakončit výhrou, abychom pak mohli s našimi fanoušky znovu oslavit postup do nejvyšší soutěže.