Táhl ofenzivu týmu, vstřelil několik důležitých branek a přidal i tři asistence. Patrik Brandner, který v pondělí oslavil 27. narozeniny, zažil parádní první polovinu sezony a přeje si, aby se mu stejně dařilo i v té druhé. Formu si očividně přenesl i do nového roku, protože v prvním tréninkovém utkání na malém hřišti rozhodl vítěznou brankou celé utkání.

První trénink v novém roce a hned vítězná branka. Je vidět, že vaší střeleckou formu nerozhodila ani přestávka mezi svátky.
Na prvním tréninku to bylo hlavně o tom, abychom se dostali zpět do tréninkového rytmu. Gól padl na tréninku, takže se nikam nepočítá. (úsměv)

Na podzim jste ovládl tabulku střelců svého týmu. To rozhodně potěší, že?
Samozřejmě, ale větší radost jsem měl z toho, že jsme dokázali začít bodovat a odlepili se od spodních příček tabulky. Doufám, že na to na jaře navážeme a půjdeme tabulkou pouze nahoru.

Blízko ke gólu jste měl na hřišti Jablonce, kde jste v závěru mohl srovnat na 2:2. Dlouho vás neproměněná šance mrzela?
Mrzelo mě to moc, hlavně kvůli celému týmu. Zápas jsme odmakali, mohli jsme si něco odvést. Kdybych to trefil, přivezli bychom krásný bod. Bohužel jsem se netrefil, takže musíme sbírat na jaře.

Uvítali jste, že zimní příprava je extrémně krátká a bude zaměřena především na herní cvičení?
Nevadí nám to, alespoň to nebude tak dlouhé jako vždy. Čeká nás více tréninků s míčem a to je pro nás samozřejmě lepší.

V přípravě vás čeká jediné přípravné utkání, které odehrajete na Spartě. Vybaví se vám vzpomínky na poslední ligové utkání, kdy jste na Letné vstřelil dvě branky?
Na to jen tak nezapomenu. Tentokrát budeme hrát na Strahově a pouze přípravné utkání, takže to bude úplně něco jiného. Je podstatné, aby se nikdo nezranil a otestovali jsme si určité věci před začátkem soutěže.

Na jaře vás čeká 21 utkání, což je opravdu velká porce.
Je to hodně. Na začátku máme týmy, se kterými potřebujeme bodovat, takže se ukáže, jestli se budeme pohybovat v horní polovině tabulky, nebo budeme bojovat dole.