Patrik Hellebrand strávil v dresu Slovácka několik sezon, teď se ale znovu vrátil na jeho stadion jako soupeř. S Dynamem měl jasný cíl – vyhrát. To se mu ale bohužel nepodařilo. I když sám záložník Českých Budějovic tvrdí, že by souboji 17. kola FORTUNA:LIGY více slušela remíza.

Patriku, jak utkání hodnotíš?
Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli, ale bohužel jedna branka rozhodla. Remíza by zápasu slušela víc, měli jsme šance, ale gól dalo Slovácko a vyhrálo 1:0.

Gól sice dalo Slovácko, i vy jste ale mohli skórovat. Horův balon vykopl těsně před čárou Kadlec. Už jsi míč viděl v brance?
Doufal jsem. Ale to je fotbal, dneska bylo šťastnější Slovácko. Příští týden máme doma Liberec a věřím, že to zvládneme za tři body.

Byl to pro tebe osobně o to speciálnější zápas, když jsi na Slovácku hrál?
Soustředím se na každý zápas stejně, ale je pravda, že jsem tady byl tři roky a mám to tady rád. Samozřejmě jsme do kabiny vypsali (společně s Tomášem Zajícem) nějaké občerstvení, ale nakonec ho nekoupíme.

Jak se ti ve známém prostředí hrálo?
Když jsme sem přijeli, mysleli jsme si, že hřiště není v ideálním stavu. I tak jsme ale hráli naši hru a splnili jsme to, co po nás trenéři chtěli. Chybičky byly, ale zlepšujeme se. Osobně se mi hrálo dobře a dobře jsme hráli i jako tým. Ale jak jsem říkal, gól dalo Slovácko.