Pro fotbalisty Dynama České Budějovice premiérové vystoupení na novém stadionu v pražském Edenu nezačalo proti domácí Slavii dobře a Jihočeši se hned v úvodních minutách dostali pod tlak, který domácí nakonec korunovali již v desáté minutě gólem Pavla Fořta. "Určitě je to škoda. Chtěli jsme co nejdéle udržet bezbrankové vedení a poté spoléhat na to, že domácí znervózní," řekl po zápase Martin Leština, po jehož zákroku poté ve druhém poločase kopali domácí navíc pokutový kop.

Slavie se v poslední době dostala do určité krize, ale dnes to tady bylo těžké, že?
Určitě to bylo velmi těžké utkání. Slavie se na nás dobře připravila, vlétla na nás a hlavně vzadu jsme měli velké problémy. Dostali jsme dva góly, žádný nedali, takže jsme prostě prohráli. Slavie byla dneska tedy lepší a zaslouženě vyhrála.

Celý zápas jistě ovlivnila rychle inkasovaná branka..
Je to tak. My jsme si v kabině říkali, že musíme vydržet co nejdéle bez gólu, kouskovat hru a spoléhat na to, že postupem doby by Slavie určitě znervózněla. To se nám ale nepovedlo a již v desáté minutě jsme dostali gól. Pak jsme sice dokázali celkem v pohodě držet ten jednobrankový rozdíl a mohli jsme se snažit nějakou jednou šancí alespoň vyrovnat. Vše ale rozhodl ten druhý gól z pokutového kopu, co jsme dostali.

Závěr zápasu byl asi také ovlivnila skutečnost, že jste posledních dvacet minut hráli v deseti, že?
Je pravda, že jsme v průběhu druhé půle měli takové nějaké náznaky protiútoků a kdyby byly dotažené do konce, tak z toho mohl být nějaký gól. Jenže ten závěr v deseti a při takové atmosféře se nehraje moc dobře.

Vy jste v prvním poločase několik minut nehrál, když jste s krvavým šrámem v obličeji musel mimo hřiště. Co se stalo?
V jednom z hlavičkových soubojů jsem se při odehrávání míče hlavou srazil s Petrem Jandou a roztrhnul se mi ret, který mi musel doktor potom zašívat. I Janda mi po zápase řekl, že měl hlavu rozseknutou. 

Druhý gól padl z pokutového kopu, kdy rozhodčí odpískal váš faul. Přitom to nevypadalo nijak dramaticky..
Rozhodčí mi řekl, že je to za faul a dal mi za to ještě žlutou kartu. Já si myslím, že to faul nebyl, ale to teď stejně nic už neřeší.

Nyní vás čeká doma Baník a asi můžete být relativně v klidu, když Žižkov v boji o záchranu ztratil na půdě Liberce.
Je pravda, že jsme ten zápas Žižkova sledovali. Pokud by vyhrál, tak by to bylo nepříjemné a my bychom museli za každou cenu také ještě nějaký bod získat. Do hry o záchranu se ale také dostal Zlín a my sice můžeme být trochu v klidu, ale doma musíme udělat vše, abychom porazili Baník.