Bezvadný výkon vynesl fotbalisty Dynama na první místo Fortuna národní ligy. Jihočeši dokázali jasně přehrát soupeře z východu Čech a divákům na Střeleckém ostrově se předvedli v tom nejlepším světle. "Musím se přiznat, že něco takového jsem doma ještě nezažil. Celý stadion začal skandovat, bylo to krásné," rozplýval se po utkání Roman Wermke.

Jihočeši předvedli v nedělním šlágru proti Hradci Králové nádhernou podívanou. Soupeře jasně přehráli, nasázeli mu čtyři branky a vyhoupli se do čela Fortuna národní ligy. "Byl to krásný den, zápas se nám povedl na sto procent. Výsledek hovoří za vše, navíc jsme mohli další branky přidat, takže jsme maximálně spokojeni," nešetřil slovy chvály záložník Roman Wermke. Jediné, co Budějovické mohlo mrzet, byla inkasovaná branka v závěru. "Je to škoda, mohli jsme to uhrát s nulou. Přitom jsme za stavu 4:0 měli snad pět tutových šancí, ale z toho si nemusíme dělat těžkou hlavu," s úsměvem podotkl rychlonohý fotbalista.

Dynamo na hřišti dominovalo a on sám byl k nezastavení. Vše začal nádhernou asistencí, když našel Patrika Čavoše dokonalým centrem. "Vyšlo mi to ideálně. Byl to jeden ze dvou mých nejlepších centrů v kariéře. Ten první jsem poslal Ivu Táborskému na vítěznou branku v Táborsku," s potěšením zavzpomínal hrdina utkání. Jeho galapředstavení pokračovalo i ve druhé půli, kdy se blýskl především v 72. minutě. U rohového praporku doslova zesměšnil soupeře, dalšímu nasadil "housle" a předložil míč do gólové příležitosti. "Dá se říct, že mi celý zápas vyšel na jedničku. Hrál jsem uvolněně a dařilo se mi."

Dynamo do značné míry nakoplo i minulé vítězství 3:2 ve Varnsdorfu, které museli svěřenci trenéra Horejše hájit do posledních minut. "Všechny tři zápasy před tím jsme podle mého odehráli dobře. Se Žižkovem to bylo první kolo, ale přesto jsme nezahráli špatně. Ve Vlašimi jsme se dostali na vítěznou vlnu, na které se držíme do teď. Snad nám to vydrží co nejdéle," přeje si. Skvělou podporu si vysloužili domácí fotbalisté i od diváků. "Musím se přiznat, že něco takového jsem ještě na Střeleckém ostrově nezažil. Celý stadion začal skandovat, bylo to krásné," rozplýval se Wermke.

VIDEO: Jakub Pešek a David Horejš zářili spokojeností (20.8.2017)

Jakub Pešek i David Horejš zářili po zápase s Hradcem Králové spokojeností. Dynamo vyhrálo velkým rozdílem 4:1 a díky třem získaným bodům se posunulo do čela druholigové tabuky!