Zápas 3. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamam a Spartou bude sledovat zaplněný stadion na Střeleckém ostrově. Obrovský zájem o vstupenky na zápas proti nejslavnějšímu českému klubu se promítl v prodeji vstupenek. V úterý 16. července šlo do prodeje téměř čtyři tisíce vstupenek, které byly po někola hodinách zcela rozebrané. Prodej vstupenek na pokladnách stadionu již v dalších dnech nebude probíhat!

Podobný zájem o vstupenky klub nepamatuje. „V naší ligové historii pomatujeme ledacos, ale zájmu o zápas se Spartou se nic nevyrovnalo. Například v roce 2015 jsme shodou okolností také ve 3. kole vyprodali zápas s Plzní, avšak prakticky veškerý prodej proběhl až v den zápasu na pokladnách. Nyní jsme stadion vyprodali v předprodeji na internetu a při úterním předprodeji na pokladnách," popisuje PR manažer Dynama Aleš Strouha.

Již během léta bylo jasné, že po čtyřech letech ve druhé lize bude o nejvyšší soutěž v Českých Budějovicích zcala mimořádný zájem. „Byli jsme v pozitivním slova smyslu šokáváni, jaký zájem byl o permanentky. V nejlepších letech v první lize jsme prodávali maximálně 300 permanentních karet, letos jsme před prvním zápasem s Opavou prodali 1500 permanentek a další lidi projevují zájem i nyní," pokračuje PR manažer klubu.

Na samotný zápas se Spartou Praha šlo v úterý odpoledne do prodoje přibližně 4000 vstupenek. „V pět hodin odpoledne pak v systému zbývaly řádově desítky volných lístků a ve středu ráno se tento počet snížil na jednotky. Velkou službu nám udělal internetový prodej na serveru cbsystem.cz, kde lidé online nakoupili 1450 vstupenek. Zbytek se prodal přímo na pokladnách nebo na sekretariátu klubu," popisuje Aleš Strouha.

Ve středu ráno zbývaly pro fanoušky k dispozici poslední jednotky vstupenek. „V osm hodin ráno bylo v prodeji na cbsystem.cz nějakých šestnáct vstupenek. Nezaplněný zůstává již pouze sektor domácích vlajkonošů, kde je volných vstupenek přibližně 300. Tam si lidé z pochopitelných důvodů vstupenky kupovat ale nechtějí. Pro nás to ale znamená, že v dalších dnech prodej vstupenek na pokladnách již pokračovat nebude, neměli bychom tam co prodávat," doplňuje Strouha.

Pokud někdo z fanoušků vstupenku nezískal, má ještě malou naději, jak se na Spartu dostat. V provozu zůstane internetový prodej na webu cbsystem.cz a poté budou v den zápasu (tedy v pondělí 29. července) uvolněné vstupenky z nevyzvednutých rezervací Ligové fotbalové asociace a partnerů klubu. „Doprodej bude probíhat na jedné z pokladen. Fanoušky budeme samozřejmě včas informovat," dodal na závěr Aleš Strouha.